Reklama

Blizzard odwołuje BlizzCon 2020. Nie będzie też cyfrowego eventu odwołane

​Niestety nie mamy najlepszych wieści dla osób wyczekujących zapowiedzi kolejnej odsłony Diablo...

Blizzard poinformował właśnie, że możemy dopisać BlizzCon 2020 do listy gamingowych eventów odwołanych z powodu pandemii koronawirusa, bo tegoroczna edycja się nie odbędzie.

I to pomimo faktu, że impreza najczęściej ma miejsce w listopadzie, więc do tego czasu wiele mogłoby się jeszcze zmienić - niemniej trudno się dziwić, że wydawca nie chce ryzykować imprezy, na której pojawia się co roku kilkadziesiąt tysięcy osób.

Jak podkreśla Blizzard, od kwietnia analizowali swoje możliwości, żeby zweryfikować, czy organizacja wydarzenia w tym roku jest w ogóle możliwa. Biorąc jednak pod uwagę, że zdrowie i życie uczestników są najważniejsze, zapadła decyzja o odwołaniu tegorocznego BlizzConu: - Ostatecznie, po rozważeniu naszych opcji, podjęliśmy trudną decyzję, by nie organizować BlizzConu w tym roku - pisze na blogu producent wykonawcza wydarzenia, Saralyn Smith.

Co jednak ciekawe, chociaż wielu wydawców decyduje się na wydarzenia online zastępujące odwołane eventy, to Blizzard nie ma takiego w planach, a przynajmniej w czasie typowym dla BlizzConu, czyli w listopadzie.

Reklama

Możemy się czegoś takiego spodziewać, ale nie prędzej niż na początku przyszłego roku, trudno więc przewidzieć, co oznacza to dla spodziewanych zapowiedzi wydawcy. Nie da się bowiem ukryć, że wielu z nas czekało na tegoroczny BlizzCon z nadzieją zobaczenia na nim nowej odsłony Diablo.

Co prawda Blizzard może nas zaskoczyć zapowiedzią bez jakiegokolwiek wydarzenia specjalnego, ale doświadczenie podpowiada, że skorzysta z okazji, żeby poczekać z jakimikolwiek rewelacjami w tym temacie do przyszłego roku.

A co z turniejami, które normalnie odbywały się na BlizzConie, czyli Overwatch World Cup, World of Warcraft Arena World Championship (AWC) czy major Starcraft II i Hearthstone? Na razie nie poznaliśmy żadnych szczegółów, ale Saralyn Smith zapewniła, że “przyglądają się alternatywnym rozwiązaniom, żeby wesprzeć zawody wysokiego szczebla, które normalnie odbyłyby się podczas show".

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy