Reklama

Battlefield 2042: W grze pojawi się postać niebinarna – to hołd w kierunku LGBTQ

​Do premiery najnowszej gry z serii - Battlefield 2042 pozostało już mniej niż miesiąc czasu. Regularnie dowiadujemy się o kolejnych nowościach, które przygotowywane są dla graczy przez EA Games i DICE. Jedną z takich rzeczy jest pojawienie się w nowej produkcji postaci niebinarnej - Emmy "Sundance" Rosier.

Po kilku czasowych obsunięciach, oficjalna premiera Battlefield 2042 na komputery i konsole PlayStation 4, PlayStation5, Xbox One, Xbox Seria X/S zadebiutuje już 19 listopada 2021 roku. Mimo, że gra nie będzie zawierać kampanii single player - według obietnic developerów, ich najnowsze dzieło w futurystycznym klimacie zrewolucjonizuje gatunek strzelanek.

Dostaliśmy także już wgląd we wszystkich dostępnych wraz z premierą gry Specjalistów, czyli postacie, które będzie można wybrać w rozgrywce. Różnią się one specjalizacją i cechami. W zależności od tego, każdy z bohaterów wyposażony zostanie w inne, niezbędne na polach bitwy przedmioty.

Reklama

Dostępnych postaci będzie na początku dziesięć: Kimble "Irish" Graves, Webster Mackay, Maria Falck, Piotr "Borys" Guskowski, Wikus "Casper" Van Daele, Navin Rao, Santiago "Dozer" Espinoza, Constanin "Angel" Anghel, Ji-Soo Paik oraz Emma "Sundance" Rosier.

Twórcy Battlefield’a 2042 oddają hołd społeczności LGBTQ

Szczególnie interesująca jest sylwetka tego ostatniego bohatera - Emmy Rosier i bynajmniej nie dlatego, że "Sundance" w swoim ekwipunku będzie dzierżyć inteligentne ładunki wybuchowe oraz operować w razie potrzeby - kombinezonem do szybowania.

Zwroty takie jak "uzdolnionu", "zaufanu wspólniku" czy "któru wiodłu" rzucają więcej światła na postać Emmy Rosier i inicjują szereg spekulacji, że jeden ze Specjalistów w nowym Battlefield 2042 może mieć osobowość niebinarną. Osoby niebinarne nie identyfikują się tylko i wyłącznie z płcią męską lub żeńską. Często uznają, że nie posiadają płci w ogóle lub w ich przypadku dominuje tzw. trzecia płeć.

W szerokiej kulturze, od jakiegoś czasu pojawiło się sporo kontrowersji, co do tego jak można definiować, a przede wszystkim jak bezpośrednio zwracać się do osób typu genderqueer. Wszystko wskazuje więc na to, że zwroty zawarte w opisie "Sundance" są w pełni celowe i jasno deklarują, że jeden ze Specjalistów będzie posiadał niebinarną tożsamość płciową.

Dociekliwi fani zaczęli szukać rozwiązania tej zagadki na własną rękę, dopytując między innymi w mediach społecznościowych, ale na potwierdzenie tej tezy - długo czekać nie trzeba było. Jeden z pracowników Electronic Arts stwierdził w krótkim wpisie na Twitterze twierdząco - "Sundance" to postać niebinarna, stąd wynikają te charakterystyczne zwroty w opisie.

Warto w tym miejscu jeszcze dodać, że to nie pierwszy tego typu akt oddania hołdu społecznościom LGBTQ przez twórców gier wideo. Postacie niebinarne pojawiały się już między innymi w The Last Of Us 2, Assasin’s Creed Syndicate, Dishonored 2 czy w trzeciej odsłonie Borderlands.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy