Reklama

Assassin’s Creed robi sobie roczną przerwę

​Dyrektor generalny Ubisoftu potwierdził, że seria Assassin’s Creed nie doczeka się w 2019 roku nowej odsłony. Zamiast tego deweloperzy zamierzają rozwijać tegoroczne Assassin’s Creed Odyssey o nowe treści i rozszerzenia, by dać twórcom czas na dopracowanie kolejnych odsłon.

Takie podejście nie jest nowością. Po Assassin's Creed Syndicate z 2015 roku cykl także udał się na wypoczynek, podczas gdy twórcy otrzymali więcej czasu na kolejne produkcje. Dlatego też w 2016 r. nie ukazała się "pełnoprawna" kontynuacja, a gracze musieli zadowolić się Assassin's Creed Chronicles.

Dopiero w 2017 roku ukazało się Assassin's Creed Origins, które gracze tłumnie okrzyknęli jedną z lepszych odsłon w długiej historii serii. W tym roku ukaże się za to Assassin's Creed Odyssey. Prace nad tym tytułem ruszyły w tym samym czasie, co nad Origins, więc deweloperzy mieli jeszcze więcej czasu na dopracowanie szczegółów.

Reklama

"Mieliśmy jedną grę w ubiegłym roku i jedną w obecnym, ale w przyszłym roku nie będzie pełnoprawnego Assassin's Creed. Jest tak, ponieważ zespoły pracowały oddzielnie, więc mamy teraz dwie odsłony rok po roku. W przyszłym roku tak nie będzie" - wyjaśnia dyrektor generalny Ubisoftu Yves Guillemot, w rozmowie na targach gamescom.

Wygląda na to, że nie powinniśmy także spodziewać się mniejszych pozycji, jak było w 2015 roku, gdy brak "dużego" tytułu rekompensowało Assassin's Creed Chronicles: India oraz Russia.

"Otrzymamy sporo dodatkowych treści do Assassin's Creed Odyssey. Zespół chce regularnie oferować nowe możliwości dla graczy, więc zakup Odyssey w tym roku oznacza zabawę na kilka lat" - zapewnia menedżer.

Guillemot dodaje, że rezygnacja z publikowania kolejnych odsłon w regularnych odstępach, niczym seria FIFA, ostatecznie wyszła firmie na dobre.

"Dodatkowy czas dał deweloperom możliwość zrealizowania pełnej wizji. Również społeczność fanów zareagowała pozytywnie na takie podejście i gdy patrzę na to, co oferujemy w Odyssey, to taki sentyment zapewne się utrzyma" - mówi Francuz.

Assassin's Creed Odyssey ukaże się 5 października na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje