Reklama

​Ubisoft z przychodami na poziomie 324 mln dolarów za pierwszy kwartał

Jak możemy wyczytać w sprawozdaniu finansowym, Ubisoft zanotował przychody w wysokości 324,4 mln dolarów za pierwszy kwartał fiskalny 2022 roku.

Francuscy deweloperzy mają w swoim asortymencie wiele produkcji z gatunku AAA. Na liście znajdziemy m.in. kultowe Rainbow Six, Far Cry czy Assassin’s Creed. Raport sugeruje, że wspomniany wynik to pokłosie dobrego radzenia sobie na rynku tych trzech zasłużonych marek.

Osiągnięte przychody na poziomie 324,4 mln dolarów to więcej niż szacowano, ale spadek względem podobnego okresu w ubiegłym roku, gdzie wówczas osiągnięto rezultat blisko 360 mln dolarów. Wobec kolejnego okresu rozliczeniowego i przyszłego roku - oczekiwania Ubisoftu są jeszcze większe. Właściciele giganta celują w wynik przekraczający 440 mln dolarów.

Reklama

Ubisoft ze swoją polityką działania podzielił społeczność graczy

Działania francuskich deweloperów oceniane są przez ogół branży dosyć ambiwalentnie. W ostatnim czasie z Ubisoftem w roli głównej pojawiło się kilka sporych afer związanych z całkowitym anulowaniem rozwoju wszczętych projektów i zamykaniem serwerów niektórych swoich produkcji jak Splinter CELL BR oraz Ghost Recon: Frontlines. Dla przykładu Avatar, który swój debiut zaliczyć miał jeszcze w tym roku, przesunięty został na 2023 lub 2024 rok (brak potwierdzenia).

Oczywiście na horyzoncie jawi się trochę jasnych chmur nad Ubisoftem. Niedługo swoich premier doczekać mają się głośne tytuły: Mario Rabbids: Sparks of Hope oraz Skull & Bones. Dodatkowo wiemy, że Francuzi pracują nad trybem battle royale w The Division oraz znoszą się z zamiarem wypuszczenia na rynek mobilnej gry - Tom Clancy’s The Division: Resurgence.

Zgrabnie prowadzona przyszła polityka funkcjonowania i wydawanie gier bez poślizgu czasowego może naprawić nieco kondycję Ubisoftu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ubisoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy