Ubisoft kasuje cztery projekty. Reakcje graczy są mocno mieszane

​Ku zaskoczeniu fanów marki, Ubisoft decyduje się na dość gwałtowne ruchy jeśli chodzi o tworzone gry. Cztery z nich zostały całkowicie anulowane.

Kasowanie projektów nie jest niczym niezwykłym w branży gier - firmy często zaczynają pracę nad jakimiś pomysłami, by z czasem zwrócić się ku tym, które wydają się im najbardziej pewne i bezpieczne. Ubisoft ma na koncie wiele “uśmierconych" pomysłów, a wczoraj dołączyły do nich cztery kolejne.

Dlaczego akurat teraz? Z bardzo prostego powodu - firma podsumowuje swoje finanse, a to najlepszy moment by przyjrzeć się co rokuje na przyszłość, a co lepiej zamknąć, zanim twórcy pogrążą się w projekcie bez perspektyw. Przede wszystkim, przesunięto premierę Avatara: Frontiers of Pandora w bliżej nieokreślone okolice przełomu 2023 i 2024. Ponadto, skasowano Splinter Cella w wersji dla gogli VR, jak również Ghost Recon Frontline oraz dwa, niezapowiedziane wcześniej tytuły.

Reklama

Kontrowersyjne projekty

Nad pierwszymi dwiema spośród zamkniętych gier pracowano już od jakiegoś czasu - Splinter Cell VR został oficjalnie zapowiedziany jeszcze w 2020 roku, wraz z podobną grą w uniwersum Assassin’s Creed. Obie miały trafić na gogle Oculus.

Natomiast historia Ghost Recon Frontline jest nieco bardziej burzliwa, bo projekt spotkał się z ogromnym oburzeniem fanów, po tym jak został zapowiedziany w 2021. Graczom nie spodobało się wywrócenie serii Ghost Recon do góry nogami - Frontline miało być tytułem free to play i battle royale. Na temat pozostałych dwóch gier nic nie wiadomo.

Gracze wolą typowe gry Ubisoftu?

Zamknięcie projektów wynika ze zmian na rynku oraz rozmów z pracownikami na temat płac. Jedne z największych przychodów dla firmy generują nadal Rainbow Six Siege oraz seria Assassin’s Creed. R6 niedawno otrzymało zawartość, która podtrzymuje zainteresowanie fanów mimo 7 lat na rynku, a seria AC ma się świetnie między innymi dzięki niedawnym aktualizacjom dla konsol najnowszej generacji dla Origins oraz Odyssey. Oprócz tego nie należy oczywiście zapominać o dodatkach dla Valhalli.

Jednak reakcja graczy na informacje o skasowaniu gier może zaskakiwać. Większość osób zapewne ucieszyła się na wieść o zamknięciu prac nad Frontline, ale już reakcja na wieści o nowym Splinter Cellu nie była tak jednoznaczna.

Jakie będą kolejne ruchy wydawniczego giganta? O tym powinniśmy się przekonać po nadchodzącej konferencji Ubisoft Forward, którą zapowiedziano na wrzesień.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ubisoft | Avatar: Frontiers of Pandora
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama