Reklama

​Among Us na VR? Znamy datę premiery!

Po ogromnym sukcesie twórcy długo kazali czekać na nowości. Okazuje się, że popularna gra trafi na platformy VR. Czy przejście na pierwszoosobową perspektywę skusi stałych i przyciągnie nowych graczy?

Pokonać klasyka

Nowy Among Us na VR pojawia się 2 lata po tym, kiedy to pierwotna gra odnotowała istną eksplozję popularności. Jej wielki sukces był spowodowany przede wszystkim przez spore zainteresowanie streamerów na Twitchu i YouTube. Innersloth co prawda kontynuuje wprowadzanie nowej zawartości do oryginalnej gry, takiej jak nowe mapy, role i funkcje ułatwień dostępu, jednak wydaje się, że deweloperzy przespali najlepszy moment na rozwój. Pomimo tego, w raporcie firmy badawczej The NPD Group przeprowadzonym na początku tego roku Among Us znalazł się na piątym miejscu najczęściej granej produkcji w pierwszym kwartale 2022 roku.

Reklama

Odważny ruch deweloperów

Kilka dni temu Innersloth i Schell Games ujawnili datę premiery Among Us na... VR. Gra ma się ukazać już na początku przyszłego miesiąca - 10 listopada, a jej cena wyniesie 9,99 USD. Among Us VR będzie pierwszą dużą kontynuacją popularnej gry niezależnej, przy której poprzednie projekty odejdą na dalszy plan.

Wersja VR będzie oferować wieloosobowy tryb online podobny do oryginału, zawierający poczekalnie złożone maksymalnie z 10 graczy, którzy standardowo będą próbowali odkryć impostorów w swojej grupie. Nowe zadania dla członków załogi zostały stworzone na podstawie tych z pierwotnej wersji, z tym że będą miały na celu wykorzystanie w pełnej krasie rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości 3D.

Interesujące nowości

Premierowy zwiastun Among Us VR pokazany podczas transmisji Meta Connect przedstawił kilka nowości, które pojawią się w nowej wersji gry. Zmienione zostały spotkania awaryjne, dzięki czemu gracze będą mogli widywać się podczas dyskusji, a kontrolery VR symulujące dłonie będą pozwalać graczom na wskazywanie innych podejrzanych członków załogi. Sceny śmierci w grze zawierają również trójwymiarowe wyobrażenia wielu kultowych animacji zabójstw z oryginalnego Among Us. Całość zmian została ukazana na kultowej mapie Skeld z oryginalnej gry, która została w pełni przerobiona na środowisko 3D.

Zupełnie nowa odsłona gry jest bardzo ciekawym ruchem ze strony deweloperów. Do tej pory sukces Among Us przyniósł wiele crossoverów z innymi popularnymi produkcjami, takimi jak League of Legends czy Fortnite. Wersja VR będzie miała nie lada wyzwanie starając się dorównać swojemu poprzednikowi i zapewnić inny sposób klasycznej rozgrywki z wykorzystaniem trójwymiarowego środowiska i wirtualnej rzeczywistości. Among Us VR ukaże się na Meta Quest 2, PS VR i SteamVR.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy