Reklama

Alpha Microsoft Flight Simulator pokazuje prawdziwie next-genową grafikę

​Chcecie dowiedzieć się, jak powinna wyglądać grafika na nowej generacji? Wystarczy spojrzeć na najnowsze materiały od giganta z Redmond.

Fanom latania tej serii Microsoftu przedstawiać raczej nie trzeba, ale pozostałym wyjaśniamy, że chodzi o symulatory wydawane przez Microsoft od 1982 roku, w których wcielamy się w pilotów różnych statków powietrznych.

Co jednak różni te produkcje od innych gier wideo, to fakt, że ich twórcy od zawsze dążą w nich do możliwie najbardziej realistycznej oprawy, zarówno w zakresie pilotowania samolotu, jak i otoczenia, stąd też w prace zaangażowani są specjaliści, tj. instruktorzy czy nawet piloci.

W tym roku na rynek trafić ma kolejna odsłona serii - chociaż śmiało można założyć jakąś obsuwę, nawet na przyszły rok, bo Microsoft nie zdecydował się jeszcze na podanie nawet przybliżonej daty premiery - więc od pewnego czasu producent dzieli się z nami materiałami z niej pochodzącymi, z których najnowsze przyprawiają po prostu o opad szczęki.

Reklama

To z pewnością dobre wieści, szczególnie w kontekście tego, że jeszcze do niedawna nie mieliśmy pewności, czy kolejna część w ogóle trafi w nasze ręce, bo po odsłonie z 2012 roku w temacie zapanowała cisza.

Teraz wiemy już, że symulator powstaje i ma się świetnie, a nawet jeszcze lepiej, bo w zakresie oprawy graficznej zawstydzi z pewnością wiele innych next-genowych produkcji.

Najpierw recenzenci, którzy mieli dostęp do pre-alphy, zdradzili, że gra wygląda wręcz fenomenalnie, później dostaliśmy solidną porcję screenshotów, a teraz możemy na własne oczy zobaczyć materiały z rozgrywki z alphy. Widać na nich choćby niesamowite efekty pogodowe zaimplementowane w grze, jak np. niezwykle realistyczne chmury czy krople deszczu.

A jeśli dołożymy do tego fakt, że świat ma być wykreowany superrealistyczne, zmieniać się wraz z cyklem dnia i nocy, a my dostaniemy możliwość latania w dowolne jego miejsce i np. odnalezienia swojego domu, to zapowiada się świetna zabawa. Warto też wspomnieć, że podobnie jak wszystkie inne gry od wewnętrznych studiów Microsoftu, tak i Microsoft Flight Simulator będzie dostępne w dniu premiery w ramach usługi Xbox Games Pass.

Jak reklamuje swoją produkcję Microsoft: - Od lekkich samolotów po szerokokadłubowe odrzutowce - lataj najbardziej szczegółowymi i zachwycającymi podniebnymi maszynami w niewiarygodnie realistycznym świecie. Stwórz własny plan lotu i leć wszędzie, dokąd tylko chcesz. Ciesz się lataniem w dzień lub w nocy i zmierz się z realistycznymi, trudnymi warunkami pogodowymi.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy