Xbox Series X/S najbardziej udaną konsolą Microsoftu

Microsoft pochwalił się pewnymi szczegółami, związanymi ze sprzedażą nowych Xboxów. Korporacja najwyraźniej jest bardzo zadowolona ze swojego najnowszego dziecka.

Informacje o wynikach nowych Xboxów pochodzą ze spotkania podsumowującego finanse firmy. Według nich, zarówno Xbox Series X jak i S są najszybciej sprzedającymi się konsolami w historii firmy. Tym samym utrzymuje się stan, o którym Microsoft informował na podobnym spotkaniu - rok temu, krótko po premierze urządzeń.

Co za tym idzie, firma sprzedała więcej konsol obecnej generacji niż jakichkolwiek innych w swojej historii. Przypomnijmy, że MS ma już dość długą historię w branży konsol - pierwsze tego typu urządzenie, za które odpowiedzialny był koncern, pojawiło się na rynku w listopadzie 2001 roku.

Reklama

Świetna sprzedaż Xboxów przekłada się też na wyniki na tle konkurencji. W kwietniu firma ujawniła, że Series X i S sprzedawały się lepiej niż konsole PlayStation 5. Oczywiście w przypadku tego rodzaju informacji trzeba pamiętać, że mamy aktualnie dość specyficzny okres, w którym pandemia oraz ogólny kryzys na rynku półprzewodników dość mocno mieszają w wynikach wielu firm, które produkują elektronikę konsumencką. Nie zmienia to jednak faktu, że to już drugi taki przypadek - wcześniej Xbox na chwilę (a dokładniej mówiąc na dwa miesiące) wyprzedził PS5 w "królestwie" tej konsoli - Japonii.

Fanom Xboxa pozostaje mieć nadzieję, że najgorsze momenty - jak nieszczęsna prezentacja konsoli jako "centrum domowej rozrywki" z naciskiem na "TV" - marka ma już za sobą.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox Series X
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy