Wojna PC kontra Mac właśnie przybrała nieoczekiwany zwrot akcji

Chociaż ludzie nadal uważają go za youtubera związanego z Apple Mac, to Justin Long współpracował w ostatnich latach z każdym oprócz Apple.

Na swojej liście ma między innymi Huaweia, Intela, a teraz także Qualcomma. W niespodziewanym 30-sekundowym filmie zaprezentowanym podczas panelu Qualcomm na targach Computex, Long został przyłapany na poszukiwaniu komputera PC z procesorem Snapdragon, który zastąpiłby jego MacBooka.

W oryginalnych reklamach telewizyjnych Apple emitowanych prawie dwie dekady temu, postać Longa drażniła się z postacią Johna Hodgmana "PC guy-a" na temat wszystkiego, co komputery Mac mogą zrobić lepiej niż pecety. Saga trwała w najlepsze, gdy Apple poprosiło Hodgmana o wystąpienie w reklamie chipów M1 w 2020 roku, a Intel odpowiedział zatrudnieniem Longa do wyśmiewania paska Touch Bar firmy Apple w 2021 roku.

Reklama

W nowym filmie "facet od Maca" zauważa, że przyglądamy mu się, gdy szuka frazy "Gdzie mogę znaleźć komputer PC z procesorem Snapdragon?". I jedyne, co ma do powiedzenia, to: "No co? Rzeczy się zmieniają". Czy to oznacza, że teraz kolej na PC, by wygrać wojnę z Apple? Powrót Longa to zabawny i nieoczekiwany widok, a także idealny sposób na pokazanie, że wojna Mac vs PC znowu przybrała na sile.

Podczas filmu Long przesuwa palcem po irytujących powiadomieniach macOS, ostrzegających go o niekompatybilności aplikacji i baterii - sugerując, że nowe komputery z systemem Windows on Arm i z procesorem Snapdragon powinny prześcignąć konkurencję w tych aspektach. I rzeczywiście, Microsoft opublikował w ostatnich tygodniach wiele testów porównawczych dla nowych komputerów z wbudowanym Copilot+.

Jeśli chodzi o kompatybilność aplikacji, wiele dużych firm już przekompilowało swoje aplikacje, by współdziałały z układami ARM, w tym Zoom, Adobe Lightroom i Google Chrome. Microsoft twierdzi, że spodziewa się, że 90% całego czasu użytkownika będzie spędzane w aplikacjach natywnych. Jeśli chodzi o resztę, Microsoft jest przekonany, że jego aplikacja emulatora, Prism, jest tak samo wydajna jak Rosetta 2 firmy Apple.

Jeśli chodzi o żywotność baterii, Microsoft pokazał, że nowy komputer Surface Copilot+ jest w stanie pracować przez aż 16 godzin i 56 minut ciągłego przeglądania stron internetowych, podwajając wynik jednego z jego poprzedników, opartych na procesorach Intel. Premierę wielu nowych komputerów Copilot+ zaplanowano na 18 czerwca. Znajdzie się wśród nich m.in. nowy laptop Surface.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: komputer | Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama