Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Tańsza wersja Radeona R9 390

Jeśli aktualnie zastanawiasz się na kupnem nowej karty, to może warto zainteresować się propozycją Radeona.

R9 390 to bardzo sensowna alternatywa dla bardzo popularnych GTX-ów 970. Zwłaszcza jeśli wierzyć obecnie dostępnym wynikom testów przeprowadzonych przy wykorzystaniu DirectX 12.

Reklama

W starszych tytułach przewaga jest wprawdzie zazwyczaj po stronie Nvidii, ale za to karty z chipem AMD są zazwyczaj nieco tańsze. Ale niedługo ta przewaga powinna jeszcze wzrosnąć.
Wszystko dlatego, że AMD w końcu pozwoliło na wprowadzenie na rynek kart graficznych z 4 GB pamięci GDDR5. Obecnie dostępne w sklepach modele mają jej dwa razy więcej, co jednak nie przekłada się na wzrost liczby fpsów.

A skoro nie widać różnicy to po co przepłacać? Tym bardziej, że GTX 970 ma w sumie 4 GB pamięci, z czego tylko 3,5 GB pracuje z pełną prędkością - a nie przeszkadza mu to w byciu najpopularniejszą dedykowaną kartą graficzną wśród użytkowników Steama.

Ceny nowych modeli ani data ich premiery w Polsce nie są jeszcze znane, za to dostępne są już testy wydajności, wykonane przez serwis expreview.com. Niestety, jako punkt odniesienia wybrano R9 290, a nie R9 390 z 8 GB RAM-u, ale wynika z tego wszystkiego tyle, że nowa karta będzie równie szybka, co model obecnie dostępny w sprzedaży, za to zauważalnie tańsza. W przypadku GTX-ów 960 zwiększenie pamięci o 2 GB kosztuje około 150 zł, więc nowy Radeon R9 390 4 GB może się okazać o 200-300 zł tańszy!

Dowiedz się więcej na temat: Radeon R9 390

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje