Reklama

MSI Spatium M480 Play to idealny dysk SSD do PlayStation 5

​MSI nie próżnuje, jeśli chodzi o nośniki danych. Wcześniej producent znany był przede wszystkim z tworzenia autorskich kart graficznych i nieco później z gamingowych akcesoriów komputerowych, ale ewidentnie nie chce na tym poprzestać.

Seria Spatium nie jest nowa, bowiem na rynku znaleźć możemy inne dyski SSD o bardzo dobrych parametrach sygnowanych tą marką. Jak zatem wypada najnowszy przedstawiciel tej rodziny, czyli MSI Spatium M480 Play?

Zacznijmy od tego, że najnowszy produkt to dysk SSD korzystający z formatu M.2 2280 i protokołu NVMe 1.4. Komunikować potrafi się za pomocą połączenia wykorzystującego standard PCI Express 4.0 x4, dlatego liczyć można w tym wypadku na naprawdę wysokie transfery, które idealnie sprawdzą się w PlayStation 5. Według producenta, sekwencyjna prędkość odczytu wynosi 7000 MB/s, a zapisu do 6800 MB/s, co oznacza, że dysk jest jednym z najszybszych na rynku.

Reklama

Dostępny on jest w kilku wariantach pojemnościowych - od 500 GB do 4 TB, a współczynnik trwałości TBW dla tego ostatniego wynosi nawet 3000 TB. W każdym natomiast znajdziemy wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa danych i korekcji błędów (w tym LPDC, ECC i E2E Data Protection), wysokiej gęstości kości pamięci flash NAND 3D, pamięć DRAM, bufor SLC oraz efektowny i zarazem efektywny aluminiowy radiator z logo producenta, który zapewnia optymalne warunki pracy zastosowanej na laminacie elektroniki.

Odpowiedni radiator pozwoli osiągać maksymalne prędkości po zainstalowaniu dysku w konsoli PlayStation 5 i zapewni dużo lepsze warunki pracy niż wyposażone w niewielkiej grubości naklejki nośniki danych. W przypadku standardu PCIe 3.0 i transferów na poziomie 3000 MB/s temperatury nie są zazwyczaj problemem, ale im szybszy dysk, tym wyższa temperatura pracy. W PlayStation 5 nie znajdziemy dedykowanego radiatora na dysk, dlatego MSI Spatium M480 Play ma ogromną przewagę nad konkurencją. Dysk w wariancie 1 TB nabyć będziemy mogli za już 839 zł, a w wersji 2 TB - za 1619 zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy