Marzysz o Steam Decku, ale nie możesz go kupić? Jest na to sposób!

Chcielibyście mieć headset do wirtualnej rzeczywistości oraz Steam Decka, ale możecie sobie pozwolić na zakup tylko jednej spośród tych rzeczy? Już nie musicie wybierać - oto przed wWami wirtualny Steam Deck, wymodelowany w pełnym 3D. Może nie jest jeszcze do końca funkcjonalny, ale o tym za chwilę.

Steam Deck otrzymał niedawno nagrodę za najlepsze urządzenie do grania i był jednym hitów ubiegłego roku - najwyraźniej bardzo wielu graczy czekało na dokładnie taką konsolę, bo w momencie premiery stany magazynowe szybko uległy wyczerpaniu, a niektórzy musieli długimi miesiącami czekać na realizację swojego zamówienia. Szczególnie, że Steam Deck spisuje się znakomicie nie tylko w podróży, ale i w domu, a po drobnych modyfikacjach może uruchamiać nie tylko gry z waszej biblioteki Steam, ale też między innymi xCloud Gaming.

Reklama

Autorem wirtualnego Steam Decka jest Agaric, który na Reddicie zaprezentował nagranie pochodzące prawdopodobnie z gogli VR HTC Vive. Na nagraniu możemy zobaczyć w pełni wyrenderowany model konsoli, który można wziąć do (wirtualnych) rąk.

Niestety, wirtualna konsola póki co nie jest prawie w ogóle interaktywna. To znaczy, da się ją podnieść, obracać w rękach (choć nawet z tym są póki co pewnego rodzaju problemy), itp., ale jedyne co widzimy na ekranie Steam Decka to predefiniowana animacja, która nie ma wiele wspólnego z faktycznymi grami na SD. Tak więc film z Reddita należy póki co traktować jako demonstrację tego, co ewentualnie może się pojawić w ramach tego zabawnego projektu w przyszłości.

Kto wie, być może autor filmu dogada się jakoś ze Steam, które zobaczy w tym projekcie sposób na dotarcie do większej bazy użytkowników i pozwoli na połączenie wirtualnego urządzenia ze swoimi grami? Na pewno wielu graczy trzymałoby kciuki za realizację takiego scenariusza.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam Deck
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy