Xbox Cloud Gaming otrzyma w przyszłości obsługę klawiatury i myszy

​Microsoft potwierdza, że ​​gracze Xbox Cloud Gaming zyskają możliwość wyboru myszy i klawiatury do sterowania przesyłanymi strumieniowo grami.

Xbox Cloud Gaming, wcześniej Project xCloud, umożliwił graczom Xbox łatwy sposób grania w swoje ulubione tytuły poprzez streaming, niezależnie od tego, czy korzystają z komputera PC, Xbox One, czy nawet smartfona lub tabletu.

Reklama

Trudna sztuka gry na padzie

Jednym z głównych zarzutów dotyczących usługi jest brak obsługi klawiatury i myszy. Na szczęście mamy teraz oficjalne potwierdzenie, że obsługa klawiatury i myszy jest w przygotowaniu. Wiadomość potwierdził także inżynier oprogramowania Xbox Morgan Brown.

W przyszłości gracze mogą spodziewać się, że będą mogli używać myszy i klawiatury do sterowania wszystkimi grami Xbox Cloud Gaming, jeśli tak zdecydują. Warto zauważyć, że same konsole Xbox jakiś czas temu otrzymały obsługę klawiatury i myszy.

Niestety Brown nie podał żadnych informacji na temat dokładnego terminu uruchomienia funkcjonalności. Wszyscy gracze, którzy chcieliby korzystać z chmury na swoich komputerach, muszą więc uzbroić się w cierpliwość lub nauczyć trudnej sztuki grania na padzie.

Czas pokaże, jak wprowadzenie różnych rodzajów kontrolerów wpłynie na rozgrywki sieciowe. Są tytuły, które znacznie zyskują na obsłudze myszki i klawiatury i w starciu z takimi graczami ci, którzy grają na padzie, nie będą mieli większych szans.

Jest to więc kolejne zmartwienie Microsoftu, ale od czego ma się jednych z najzdolniejszych inżynierów na świecie, jeśli nie od tego, by rozwiązywali podobne problemy?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox Cloud Gaming | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy