Reklama

Znamy datę premiery Guild Wars 2 na Steamie

​MMORPG ArenaNet wreszcie zawita na platformie Valve. Po dziesięciu latach od premiery podstawowej wersji deweloper oficjalnie ogłosił, kiedy Guild Wars 2 pojawi się na Steamie.

Rynek MMORPG pełny jest różnego rodzaju gier. Swoich sił w podboju tej przestrzeni próbował New World, potem Amazon powrócił z Lost Arkiem, który do teraz radzi sobie dobrze. Final Fantasy XIV ma stałą liczbę graczy, a w zeszłym roku dostało solidny zastrzyk nowych użytkowników zirytowanych wciąż popularnym World of Warcraft.

Guild Wars 2 tymczasem trzyma się na uboczu tych dyskusji. Kiedy sequel do legendarnego GW ujrzał światło dzienne zrobiło się oczywiście trochę zamieszanie, które jednak z czasem przycichło.

Reklama

Druga część jest już na rynku od 10 lat, może pochwalić się stałą społecznością na tyle dużą, żeby w tym czasie wydać trzy, duże ekspansje. Słyszeliśmy już nawet plotki o rozpoczęciu prac nad czwartym dodatkiem.

Podjęta właśnie przez ArenaNet decyzja może sprawić, że Guild Wars 2 dostanie spory zastrzyk nowych graczy. Już 23 sierpnia MMORPG trafi na Steama, gdzie czekają na nie miliony użytkowników, których nie interesowała do tej pory gra na innych klientach. Niektórzy mogli nie słyszeć nawet o tym tytule albo zapomnieć, że jeszcze istnieje.

W zeszłym roku ArenaNet informowała o 16 milionach zarejestrowanych użytkowników w Guild Wars 2. Trudno oczywiście spodziewać się milionów użytkowników ze Steama, ale timing debiutu na platformie Valve może wzbudzić nadzieje w graczach.

Pięć dni po premierze Guild Wars 2 rozpocznie świętowanie swojej 10 rocznicy. Przy odpowiedniej promocji gracze mogą przypomnieć sobie o istnieniu GW2 i w bardzo atrakcyjnym momencie spróbować swoich siły w tym MMORPG.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Guild Wars 2 | Steam

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy