Reklama

Guild Wars 2 przechodzi na F2P, znamy datę premiery dodatku

Po trzech latach obecności na rynku, drugi Guild Wars, dotychczas niewymagający co prawda opłacania abonamentu, ale już kupna pudełka/klucza - jak najbardziej, otwiera się na wszystkich.

Co nie znaczy, że ci, co grę kupili, muszą czuć się pokrzywdzeni. Tytuł będzie w tym wariancie dostępny... Niespodzianka! Już, teraz, natychmiast! Wystarczy wejść na oficjalną stronę gry, założyć sobie konto i pobrać klienta.

Jak pisze w oświadczeniu Mike O'Brien z ArenaNet: "Wciąż wierzymy w buy-to-play. To dobry model dla graczy i dobry model dla developerów. Zadziałał fantastycznie dla Guild Wars 2 i dla naszych fanów. Od startu trzy lata temu sprzedaliśmy ponad 5 milionów egzemplarzy. I dostarczyliśmy ponad 40 sporych paczek z zawartością".

Reklama

"Skoro jesteśmy gotowi na wydanie naszego pierwszego rozszerzenia do Guild Wars 2, pragniemy zapewnić was, że nasz model sprzedaży pozostanie przyjazny i prosty. Bądźmy zatem szczerzy: (...) prosimy was o kupno jednej rzeczy, Guild Wars 2: Heart of Thorns" - dodaje O'Brien.

Znaczy to tyle, że choć klienta ściągniemy za frikosa, to dodatki - już niekoniecznie. Wcześniej ArenaNet zapowiedziała, że oryginalna gra znajdzie się w paczce z rozszerzeniem, ale developerzy postanowili iść o krok dalej. Nie znaczy to jednak, że prym na serwerach przestaną wieść ci z graczy, którzy zakupili pudełko z tytułem.

Jeśli pobierzemy GW2 za darmoszkę, będziemy mogli stworzyć mniej postaci (raptem dwie zamiast pięciu), nie przyjdzie nam szarogęsić się po każdej części krainy, a tytuł ograniczy też nasze zdolności komunikacyjne. Pelną listę różnic znajdziecie tutaj.

No i poznaliśmy oficjalną datę premiery przewijającego sie przez ten news rozszerzenia. Zadebiutuje ono już 23 października i ma kosztować 44,99 Euro. To jak? Dacie grze szansę teraz, skoro stało się to mniej wymagające, niż kiedykolwiek wcześniej? A może już gracie i martwi was ta przesiadka?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje