Reklama

​Zestawy VR Meta Quest otrzymały rewolucyjną aktualizację

Zestawy do wirtualnej rzeczywistości Meta Quest otrzymały aktualizację, którą jak na produkty firmy Marka Zuckerberga, można nazwą rewolucyjną.

Meta zdradziła, że dzięki nowej aktualizacji dla gogli Quest, ich posiadacze będą mogli korzystać z nowej funkcjonalności - kont Meta oraz profili Meta Horizon, które stworzono z myślą o elastyczności i takim sposobie wykorzystania przez użytkowników, który to im najbardziej pasuje. Nowe ustawienia mają oferować między innymi bardziej szczegółowe poziomy ustawień prywatności.

Quest nie będzie miał nic wspólnego z Facebookiem?

Konta Meta mają zastąpić konta Oculus i być nowym sposobem logowania się do urządzeń Oculus. Aktualizacje mają się pojawiać stopniowo dla kolejnych użytkowników, w okresie od teraz do końca roku. Od 1 stycznia 2023 wszyscy zostaną automatycznie przeniesieni do nowej metody logowania.

Reklama

Co ciekawe, przy okazji lista znajomych w Oculusie ma zostać przekonwertowana na śledzących - zupełnie jak na Instagramie czy Twitterze. Jednak najbardziej chyba rewolucyjna zmiana dotyczy wyrzucenia konieczności posiadania konta na Facebooku, by zalogować się do Questa. Osoby, które otrzymają nowy typ konta, nie będą już musiały mieć nic wspólnego z FB.

Nowy sposób logowania powstał na bazie odzewu społeczności Meta - użytkownicy nie byli zadowoleni, że twórcy sprzętu zmuszają ich do zakładania lub posiadania konta na Facebooku. Nie będzie również konieczne posiadanie Instagrama. Funkcje społecznościowe w sieci Questa zastąpią profile Meta Horizon, które mają połączyć wirtualne znajomości z funkcjami związanymi z graniem i programami na gogle VR. Pozwolą one nie tylko na wyszukiwanie znajomych do wspólnego grania w VR, ale też na rozmowy poprzez wbudowanego w urządzenie Messengera.

W końcu ktoś pomyślał o prywatności nastolatków

Meta zapewnia użytkowników gogli, że da im możliwość połączenia innych kont społecznościowych, ale na późniejszym etapie. Będzie to można zrobić już nawet wtedy, gdy będziemy mieli ustanowione konto Meta. Innym ułatwieniem ma być bezproblemowe przenoszenie całej zawartości, niezależnie od tego, czy do logowania wykorzystamy konto Meta czy stare konto FB. 

Przy projektowaniu nowego rozwiązania ponoć pomyślano również o dopełnieniu wszystkich standardów prywatności - dla przykładu, konta Meta osób w wielu od 13 do 17 lat domyślnie będą ustawione jako prywatne. Starsi będą mogli wybrać pomiędzy jednym z trzech ustawień - otwarte dla wszystkich, dostępne tylko dla znajomych i rodziny oraz konto Solo.

A co ze zbieraniem danych?

Jednak w myśl powiedzenia, że zawsze znajdą się ludzie, którym nie da się dogodzić, niektórzy nadal nie są zadowoleni ze zmian. Powód jest bardzo prozaiczny - nie podoba im się sam fakt, że konta i cała infrastruktura należy do tej samej firmy i tych samych ludzi, którzy zawiadują Facebookiem. 

Niestety, jest to póki co jedyny sposób by użytkownicy mieli dostęp do wszystkich wcześniej zakupionych cyfrowych dóbr i prostego przeniesienia całej zawartości. Meta jednak obiecuje całkowitą transparentność, także w kwestii wszystkich zbieranych od użytkowników danych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy