XDefiant - kapitalny start darmowej strzelanki Ubisoftu. Miliony graczy

Od kilku dni XDefiant rozgrzewa wielu miłośników dynamicznych strzelanek. Na produkcję Ubisoftu, a w zasadzie jej pełnoprawny debiut, musieliśmy poczekać całkiem długo. Wiele wskazuje na to, że możemy mówić już o bardzo udanej premierze gry.

XDefiant przechodził sporo turbulencji praktycznie aż do samej swojej premiery. Debiut gry kilkukrotnie przekładany był przez deweloperów i wydawców, a o strzelance często mówiło się, że zbyt mocno upodobnić chce się do popularnej serii Call of Duty, do czego odnieśli się nawet producenci z Ubisoftu.

Reklama

Sama premiera XDefiant wyznaczona na 21 dzień maja 2024 roku również nie obyła się bez kontrowersji. Zainteresowanie darmowym FPS-em od francuskich deweloperów było tak olbrzymie, że serwery pękały w szwach i niemal każdy napotykał na swojej drodze problemy z matchmakingiem. W konsekwencji przez kilka godzin od oficjalnego otwarcia serwerów bardzo trudno było z sukcesem znaleźć jakikolwiek mecz.

Finalnie twórcom udało się zażegnać największe bolączki. Nieco więcej dowiedzieliśmy się też o samych statystykach i liczbach. Tom Henderson, znany w branży informator, przekazał, iż XDefiant dotarł do miliona unikalnych graczy w zaledwie 2,5 godziny od swojej premiery. To jednak nie wszystko.

Wystarczyły dwie doby od debiutu, by dynamiczna strzelanka jeszcze mocniej zaakcentowała swoją obecność na gamingowym rynku. To samo źródło podało, że w 48 godzin od premiery do XDefiant zalogowało się ponad 3 miliony unikalnych graczy. W pewnym momencie na wszystkich platformach produkcja miała być ogrywana w szczycie przez 500 tys. użytkowników. Dokładna weryfikacja tych liczb nie jest jednak możliwa z uwagi, że XDefiant funkcjonuje na wewnętrznych platformach Ubisoftu (Ubisoft Connect).

Jak na razie XDefiant zbiera całkiem pochlebne opinie. Nie brak komentarzy, że darmowe dzieło może namieszać sporo szyków i np. sprawić sporą konkurencję dla serii Call of Duty. Warto jednak zachować wstrzemięźliwość. Mamy bowiem do czynienia ze świeżym startem gry, która dodatkowo debiutuje w modelu free-to-play.

Prawdziwa weryfikacja XDefiant przyjdzie za dopiero za jakiś czas. Bez wątpienia możemy mówić jednak o dosyć udanym debiucie, pomimo początkowych problemów technicznych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: XDefiant | Ubisoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama