Reklama

Xbox: Usługa GeForce Now już dostępna. Pozwala uruchamiać gry z PC na konsoli Microsoftu!

​Posiadacze konsol Xbox mogą już korzystać z usługi GeForce Now, ale wbrew temu, co przewidywali niektórzy dziennikarze, nie zagrają w niej w Death Stranding.

GeForce Now jest już dostępny z poziomu przeglądarki Microsoft Edge, której używać mogą nie tylko pecetowcy, ale również posiadacze konsol Xbox. Usługa streamingowa Nvidii w wersji na oprogramowanie Microsoftu była zapowiadana już od jakiegoś czasu. Gracze mieli nadzieję, że dzięki niej będą mogli zagrać w exclusive z PlayStation 4 (udostępniony później także na PlayStation 5 i PC), a mianowicie Death Stranding. Niestety, nic z tych rzeczy.

Tom Warren, dziennikarz serwisu The Verge, doniósł, że Death Stranding nie jest dostępny w GeForce Now uruchomionym w przeglądarce Microsoft Edge. Wynika to najprawdopodobniej z zapisów umowy pomiędzy Microsoftem a Nvidią, która określa, które gry i w których miejscach można uruchomić.

Reklama

Przez jakiś czas wydawało się dość prawdopodobne, że skoro GeForce Now trafi na Xboksy, to wraz z nim na konsole Microsoftu przeniosą się też wszystkie gry dostępne w ramach usługi. Jednak ostatecznie trudno być zaskoczonym, że Sony dba o swoje interesy i zapobiega pojawianiu się swoich ekskluzywnych produkcji na platformach konkurencji.

Posiadacze Xboksów, którzy zechcą przetestować GeForce Now, muszą zadowolić się biblioteką ponad tysiąca pecetowych tytułów. Death Stranding prawdopodobnie nie trafi do niego ani w bliższej, ani dalszej przyszłości. Death Stranding to głośny exclusive na PlayStation 4, opracowany przez Hideo Kojimę i jego zespół - Kojima Productions.

Gra zadebiutowała w 2019 roku, natomiast w 2020 studio 505 Games opracowało port na pecety. W ubiegłym miesiącu światło dzienne ujrzał Death Stranding: Director's Cut. To specjalne wydanie stworzone z myślą o PlayStation 5, które poza ulepszoną grafiką zawiera także nową zawartość. Jeśli macie grę kupioną w wersji na PS4, ulepszycie ją do edycji Director's Cut w cenie 30 złotych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy