Reklama

Wyciekły plany Capcomu. Japończycy szykują powroty Dragon’s Dogma, Street Fighter i Onimusha

​Zdaje się, że fani gier Capcomu mogą szykować się na powrót kilku popularnych, ale zapomnianych marek, a tak przynajmniej wynika z najnowszych przecieków, których źródłem jest sam japoński producent.

Już na początku listopada pojawiły się głosy, że Capcom pracuje nad kilkoma głośnymi tytułami. Do sieci wyciekły właśnie tytuły tych niezapowiedzianych jeszcze gier. Co warto podkreślić, harmonogram wydawniczy pochodzi z dużego wycieku danych Capcomu, do którego doszło w październiku zeszłego roku. Japoński producent go potwierdził, więc mówimy o wiarygodnym źródle, pytanie tylko, na ile aktualne są to dane.

Wynika z nich, że Capcom pracuje obecnie nad takimi tytułami jak: Dragon’s Dogma 2, Street Fighter 6 i Onimusha New York. Duże emocje wzbudza przede wszystkim ten ostatni tytuł, gdyż fani tej samurajskiej serii czekają na pełnoprawną kontynuację serii już 14 lat. W harmonogramie znalazła się też informacja o Remake’u Resident Evil 4, o którym mówiło się od jakiegoś czasu.

Reklama

Oczywiście ze względu na pandemię koronawirusa zawarte tu daty premier mogą być już nieaktualne, więc radzimy się do nich nie przywiązywać, ale najważniejsze jest potwierdzenie, że Capcom rzeczywiście może pracować nad nowymi odsłonami gier Dragon’s Dogma i Onimusha.

Nie wszyscy jednak będą zadowoleni, bo jeśli plany te zawierają wszystkie produkcje, nad którymi pracuje japoński deweloper, to niestety nie obejmują one wskrzeszenia serii Dino Crisis, o co fani serii proszą od dawna. Nie widać na horyzoncie także nowej odsłony Marvel vs Capcom, ale po słabym odbiorze ostatniej części, trudno się temu dziwić. 

Dodatkowo, warto wspomnieć, że z wcześniejszych informacji wynika, że Capcom planuje także wypuścić na PC Monster Hunter Rise i Monster Hunter Stories 2. W kwietniu przyszłego roku otrzymać powinniśmy zaś Resident Evil Village. Wiadomo również, że na 2022 rok szykowana jest jakaś multiplayerowa produkcja firmy.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy