Wszystko o Tarisland - data premiery, zwiastun i gameplay

Nadeszła premiera kolejnego, długo wyczekiwanego MMORPG. Darmowa produkcja dostępna na PC oraz urządzeniach mobilnych ma oferować doświadczenie zbliżone do World of Warcraft.

Wszystko o Tarisland - data premiery, zwiastun i gameplay

Nadeszła premiera kolejnego, długo wyczekiwanego MMORPG. Darmowa produkcja dostępna na PC oraz urządzeniach mobilnych ma oferować doświadczenie zbliżone do World of Warcraft. 

Data premiery Tarisland

Tarisland na rynku azjatyckim dostępny był już od dłuższego czasu. Globalna premiera odbyła się z kolei 20 czerwca 2024 roku. 

Platformy

Tarisland dostępny jest na urządzeniach mobilnych (iOS i Android) oraz PC. 

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania sprzętowe na PC: 

Reklama
 • System operacyny: Windows 10 64-bit
 • Procesor: Intel Core i5
 • RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: Nvidia GTX 750
 • Wolna przestrzeń na dysku: 40 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe na PC: 

 • System operacyjny: Windows 10 64-bit
 • Procesor: Intel Core i5
 • RAM: 16 GB
 • Karta graficzna: Nvidia GTX 1060
 • Wolna przestrzeń na dysku: 40 GB

Wymagania sprzętowe iOS i Android: 

 • IOS: Co najmniej iPhone 8 
 • Minimalne Android: Snapdragon 660 / Kirin 950 lub wyżej
 • Rekomendowane Android: Kirin 985 / Snapdragon 865 / Dimensity 1200 lub wyżej 

Zwiastun Tarisland

Gameplay i system klas

Tarisland rozgrywką przypomina przede wszystkim World of Warcraft. Łatka “chińskiego WOW-a" została przypięta mu niedługo po pierwszych zapowiedziach. Twórcy ewidentnie czerpali dużo inspiracji z popularnego MMORPG Blizzarda i sięgnęli po wiele podobnych rozwiązań. 

Gra ma rozwinięty system questów, oferuje raidy oraz dungeony i podobnie jak wiele innych produkcji z tego gatunku, dzieli się na etap levelowania oraz endgame. Tworzymy więc postać, zaczynamy wbijać kolejne poziomy i kiedy dochodzimy do maksymalnego, przechodzimy do grindu przez wyzwania dzienne i tygodniowe w celu zdobywania coraz silniejszego ekwipunku. Sama rozgrywka to z kolei podobny do World of Warcraft “tab target", w którym wybieramy cel po czym wciskamy różne przyciski na pasku przypisane do konkretnych umiejętności.

Aktualna wersja Tarisland oferuje aż 9 różnych klas postaci, każda podzielona na 2 różne specjalizacje. Weterani MMORPG pod tym względem nie będą mocno zaskoczeni, bowiem specjalizować możemy się w roli tanka, healera albo DPS-a. Jako postać odpowiedzialna za zadawanie obrażeń wybieramy ponadto pomiędzy postaciami walczącymi wręcz oraz zasięgowo. 

Pay-to-win?

Bardzo popularnym w kontekście azjatyckich gier mobilnych tematem jest kwestia pay-to-win. Czy Tarisland pozwala wydać prawdziwe pieniądze, aby wzmocnić swoją postać i zyskać przewagę nad innymi graczami? 

We wcześniejszych wersjach gry mechaniki pay-to-win były bardzo agresywne i szybko zniechęciły wiele wyczekujących jej premiery fanów. Twórcy ewidentnie zrobili jednak dużo, aby wprowadzić monetyzację bardziej strawną dla zachodniego odbiorcy. Teraz nie możemy w rezultacie bezpośrednio wymienić waluty premium na lepsze przedmioty, legendarny czy epicki ekwipunek i portfelem ulepszyć po prostu swoją postać. 

Nie oznacza to jednak, że Tarisland całkowicie pozbył się rozwiązań pay-to-win. Walutę premium wciąż możemy wymienić na złoto, za które na rynku kupimy kilka różnych kryształów czy gemów wpływających bezpośrednio na siłę naszej postaci. Na pierwszy rzut oka wygląda jednak na to, że monetyzacja nie powinna przeszkadzać mocno w cieszeniu się rozgrywką Tarisland.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tarisland | MMORPG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama