Reklama

"Współcześni autorzy gier są mało odważni"

Alcornowi zdecydowanie nie brakowało odwagi, gdy powołał do życia Ponga. Obecnie nie ma nikogo, kto mógłby iść w jego ślady?

Al Alcorn, autor legendarnego Ponga oraz współzałożyciel Atari uważa, że osoby obecnie tworzące gry wideo są mało odważne. Jego zdaniem brakuje ludzi, którzy zdecydowanie i z pełnym przekonaniem wprowadziliby w życie zupełnie nowe pomysły. Czy aby wspomniany pan nieco nie przesadza?

Alcorn stara się udowadniać, że kiedyś programiści byli bardziej skłoni do eksperymentów. Nie bali się próbować nowych rzeczy. Faktycznie, jest w tym sporo prawdy, ale nie da się też nie zauważyć, że chyba nastąpiła tu pewna ignorancja względem chociażby mocno ostatnimi czasy rozwijanych kontrolerów ruchu. Branża rozrosła się do ogromnych rozmiarów, więc normalną rzeczą jest, że nie każda produkcja okazuje się przełomowa. Co nie zmienia faktu, że od czasu do czasu pojawia się ta "jedna na milion".

Reklama

Z całym szacunkiem dla Ala, ale czy aby nieco nie uogólnia za bardzo, krzywdząc tym samym tą bardziej "undergroundową" część producentów? Przykładowo, ostatnimi czasy powstało przecież tyle dziwacznych, japońskich produkcji... Oj, chyba zbyt długo Alcorn nie obcował z branżą intelektualnej rozrywki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje