Reklama

Windows 11 i dziwny bug związany ze Stardew Valley

​Jeden z graczy Stardew Valley napotkał zabawną usterkę, która zmieniła ikony innych gier, które miał w swojej kolekcji na ikonę Stardew Valley.

Jeśli jeszcze nie dość wam Stardew Valley, to wspomniany wyżej gracz, ma jej w nadmiarze odkąd natrafił na dziwaczną usterkę w wersji gry na komputery PC. Co ciekawe, tym co spowodowało błąd, nie była sama gra, a system operacyjny Windows 11 - a jakże. Najpierw mieliśmy spadki wydajności komputerów na poziomie 25 procent, a teraz pulpit przemienia się w pixelartową farmę.

Reklama

Użytkownik o pseudonimie SnooMuffins7493 zwrócił się do społeczności Stardew Valley na Reddit, aby zapytać, dlaczego każda gra na jego pulpicie nagle zmieniła swoją ikonę na tę ze Stardew Valley. Społeczność - jak zawsze pomocna - szybko potrafiła wskazać przyczynę usterki i rozwiązanie, ale posypały się też żarty na temat tego, jak wyglądałyby krzyżówki Stardew Valley z innymi tytułami, które SooMuffins miał na pulpicie. Gry, których ikony zostały podmienione, to między innymi Rocket League, Minecraft, Terraria i Elden Ring

Przyczyna dziwnego błędu w Windows 11

Źródło problemu jest dość prozaiczne, element każdego skrótu na pulpicie, jakim jest charakterystyczna windowsowska strzałka, został podmieniony na Brązowego Kurczaka - jedno ze zwierząt, które można kupić i hodować w grze. Co zabawne, wpłynęło to nawet na samą ikonę Stardew Valley, z dwoma brązowymi kurczakami pojawiającymi się w logo zamiast tylko jednego.

Na szczęście błąd udało się naprawić, gdy użytkownik odświeżył menu kontekstowe, przywracając oryginalny wygląd symbolu skrótu. Komentatorzy wysnuli teorię, że błąd, który zauważono również w systemie Windows 10, jest wynikiem aktualizacji, która pozwala użytkownikom dostosować ikonę skrótu i ​zmienić jej wygląd ze strzałki na wybrany przez siebie obraz.

Stardew Valley jest obecnie dostępna na Androida, iOS, Linux, macOS, PC, PlayStation 4, PlayStation Vita, Switch i Xbox One.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy