Reklama

Wiedźmin - ogromne zainteresowanie mangą

​Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości co do tego, jak silną marką w skali całego globu jest obecnie Wiedźmin, po przeczytaniu poniższej wiadomości przestanie mieć.

Nie tylko książki Andrzeja Sapkowskiego oraz inspirowane nimi gry wideo oraz seriale wzbudzają zainteresowanie milionów entuzjastów fantastyki. Niedawno na Kickstarterze ruszyła zbiórka środków na "The Witcher: Ronin", mangę ukazującą przygody Geralta z Rivii. Akcja już się zakończyła i jej wynik prawdopodobnie przerósł samych twórców.

Organizator na rzecz rozwoju mangi inspirowanej Wiedźminem chciał zebrać 90 tysięcy euro. Ostatecznie zgromadzono... ponad siedem razy więcej. Miłośnicy fantastyki oraz japońskiego rysunku wpłacili na rzecz "The Witcher: Ronin" aż 678 tysięcy euro. To blisko 3,15 miliona złotych!

Reklama

Na wsparcie projektu zdecydowało się blisko 15,5 tysiąca osób. Jest to absolutny rekord Kickstartera w kategorii zbiórek na rysunkowe historie. Jeszcze żaden komiks na platformie nie wzbudził takiego zainteresowania.

"The Witcher: Ronin" ukazałby się niezależnie od wyniku osiągniętego na Kickstarterze. CD Projekt sfinansował w całości koszt stworzenia mangi na podstawie Wiedźmina. Po co więc kampania crowdfundingowa? Wszystkie zebrane w ten sposób środki posłużą do jak najszerszego rozpropagowania pracy Hatai (rysownik) oraz Rafała Jakiego (scenarzysta). Czym większy budżet, w tym do większej liczby krajów zawędruje "The Witcher: Ronin".

CD Projekt zapowiedział jeszcze jedną niespodziankę dla fanów. Środki pozyskane na Kickstarterze wykorzysta też do opracowania specjalnego, kolekcjonerskiego wydania "The Witcher Ronin". Poza główną historią znajdziemy w nim trzy dodatkowe opowieści oraz dodatkowe materiały. Całość zostanie wydana w twardej oprawie. Komiks trafi do księgarń prawdopodobnie w przyszłym roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy