Reklama

Wiedźmin: Geralt z Rivii otrzyma wersję online?

​"Wiedźmin 4" to jedna z najbardziej oczekiwanych gier na światowym rynku gamingowym. Mało która produkcja wywołuje tyle emocji, jak tytuł od polskiego studia CD Projekt RED. Teraz wiele wskazuje na to, że zostanie on wzbogacony o tryb sieciowy. Sugeruje to jedno z ogłoszeń studia wchodzącego w skład grupy CD Projekt RED. Poszukują oni specjalisty od trybu wieloosobowego.

Czwarta część "Wiedźmina" wywołała poruszenie

"Wiedźmin" od lat uchodzi za jedno z najważniejszych dzieł polskiej kultury ostatnich lat. Saga zapoczątkowana przez Andrzeja Sapkowskiego w formie opowiadań, a później pełnoprawnych tomów. Jednak największą popularność Geralt z Rivii zyskał po tym, jak polskie studio produkujące gry wideo - CD Projekt RED zakupiło prawa do marki i stworzyło "Wiedźmina" w wersji wirtualnej. Kolejne dwie części wraz z dodatkami zrobiły ogromne wrażenie na branży gamingowej. Szczególnie dobrą sławą owiana jest trzecia z części, która nagrodzona została w 2015 roku mianem "Gry Roku" na prestiżowej gali "The Game Avards".

Reklama

Jest to pierwsze i jak na razie ostatnie tak duże wyróżnienie dla polskiej produkcji growej. Wielu sądziło, że na trylogii zakończy się growa historia Wiedźmina. Na fali wielkiej popularności, swój serial nakręcił Netflix i jak dotąd wypuścił dwa sezony, choć wiele wskazuje na to, że serialowa przygoda potrwa o wiele dłużej. Na początku tego roku jednak zostało opublikowane nieco niespodziewane ogłoszenie.

21 marca wszyscy fani sagi wiedźmińskiej otrzymali znakomite wieści. Otóż studio CD Projekt RED poinformowało o tym, że pracuje nad czwartą częścią gry. Co więcej, będzie ona oparta na silniku Unreal Engine 5, co gwarantuje doskonałą jakość grafiki. Całe środowisko od razu poruszyła ta wieść, gdyż "Wiedźmin" nadal budzi ogromne emocje w środowisku fanów fantastyki i nie tylko.

Jednym z ważniejszych mankamentów poprzednich serii było to, że gra nie zawierała trybu sieciowego, co jest bardzo nietypowe w obecnych czasach. Wiele wskazuje na to, że zabawa przez internet może być wkrótce dostępna.

Sieciowa rozgrywka Geraltem nadchodzi?

Istnieje kilka przesłanek ku temu, że "Wiedźmin 4" otrzyma wersję sieciowej rozgrywki. Najważniejszą z nich jest ogłoszenie studia The Molasses Flood, które wchodzi w skład grupy CD Projekt. Otóż Amerykanie poszukują projektanta trybu wieloosobowego, zbudowanego na silniku Unreal Engine, na IP CD Projektu.
Biorąc pod uwagę wcześniejsze doniesienia na temat "Wiedźmina 4", wszystko wskazuje na to, że ten świat będzie także dostępny dla rozgrywki sieciowej.

Już wcześniej dyrektor Adam Kiciński mówił o chęciach wprowadzenia trybu wieloosobowego dla Cyberpunka 2077 i Wiedźmina. Nic nie wskazuje na to, by miał on trafić w formie aktualizacji do poprzednich "Wieśków", lecz z Cyberpunkiem jest sprawa zapewne otwarta.

Z pewnością gracze na całym świecie ucieszyliby się, gdyby mogli brać udział w różnych potyczkach z innymi, żywymi graczami na serwerze. Nie wiemy jednak, jak przebiegają poszukiwania nowych pracowników I czy udało się już pozyskać tego typu specjalistę.

Jak na razie nie znamy nawet przybliżonej daty premiery "Wiedźmina 4". CD Projekt RED zapewne wyciągnęło lekcje z nieudanego Cyberpunka 2077 i tym razem będzie chciało dopilnować tego, by gra nie zawiodła graczy z całego świata.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy