Według niepotwierdzonych informacji, Ghost of Tsushima 2 jest "prawie gotowe"

Wielu fanów PlayStation z pewnością stwierdziło, że jak na możliwości Sony, ich ostatni pokaz PlayStation Showcase nie obfitował specjalnie w ekskluzywne, duże gry. Gracze czekali chociażby na potwierdzenie prac nad Ghost of Tsushima 2.

Takiego potwierdzenia się niestety nie doczekali, ale to nie oznacza, że gra nie powstaje - zdaniem jednego z insiderów, jest wręcz odwrotnie. Jeszcze w lutym pojawiła się reklama PlayStation 5, która ujawniała istnienie sequela tej cieszącej się ogromną popularnością gry. Trzeba przyznać, że taka reklama bez oficjalnej zapowiedzi gry nie jest typowa dla Sony - tym bardziej, że gra nie pojawiła się też teraz, podczas PlayStation Showcase.

Reklama

Jednak zdaniem jednego z insiderów, gra może być “prawie gotowa". Gracze mogą więc zacierać ręce na kolejne duże wydarzenie, które zaprezentuje nam nadchodzące nowości ze świata gier - Summer Game Fest.

Wydarzenie to odbędzie się już niedługo, bo 8 czerwca. Zdaniem Toma Hendersona, znanego w branży z wielu, sprawdzających się potem doniesień, nie jest pewnym dlaczego wiele gier nie zostało zaprezentowanych już teraz, chociaż powinny być w dużej mierze gotowe.

Henderson twierdzi też, że widział finalne wersje zwiastunów, których mimo to nie zaprezentowano podczas PlayStation Showcase. Z marketingowego punktu widzenia, być może ktoś stwierdził, że Summer Game Fest przyciąga więcej widzów niż pokazy PlayStation, stąd być może pomysł Sony by wstrzymać się z prezentacją większości swoich gier do tego właśnie wydarzenia.

Wiemy na pewno, że Sony stara się mówić o grach bliżej ich premier, by ograniczyć do minimum zjawisko crunchu, które mogłoby wystąpić, gdyby pojawiły się problemy z dotrzymaniem zapowiedzianego zbyt wcześnie terminu.

Przez to w zeszłym roku zapowiedź The Last of Us Part I pojawiła się w czerwcu, a premiera nastąpiła już we wrześniu. Pokazany na PS Showcase Marvel’s Spider-Man powinien pojawić się w sklepach również we wrześniu, ale to nadal nie jest pewna data, być może więc Ghost of Tsushima 2 idzie podobną ścieżką.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama