W sieci pojawił się fanowski teaser Half-Life 2 w nowym wydaniu

​Half-Life 2 to jedna z najbardziej kultowych gier wideo w historii. Strzelanka pierwszoosobowa opowiadająca o historii Gordona Freemana teraz dostała drugie życie, przynajmniej na fanowskim koncepcie. Studio TeaserPlay odświeżyło grę, stawiając ją na silniku Unreal Engine 5.

Half-Life przeszedł do legendy

Pierwsza część gry wyprodukowana przez słynne studio Valve Corporation zadebiutowała na rynku już w 1998 roku. Gra zdobyła szybko uznanie konsumentów. Gracze byli zachwyceni tym, że na rynku pojawiła się kolejna strzelanka pierwszoosobowa.

Rok później wydana została modyfikacja do Half-Life, którym był...Counter-Strike - dzisiaj jedna z najpopularniejszych gier esportowych w historii była początkowo modem do "H-L".

Obie produkcje radziły sobie świetnie. Jednak to Half-Life doczekał się aż ośmiu kontynuacji. Co prawda większość z nich stanowiły dodatki na przykład do pierwszej części, ale idealnie obrazuje to popularność tej produkcji i zainteresowanie nią rynkiem.

Reklama

W 2004 wyszedł długo oczekiwany Half-Life 2, czyli pełnoprawna druga część. Fani oszaleli na punkcie tej pozycji. Do dzisiaj gra ta może pochwalić się jedną z najwyższych ocen w historii gier wideo na stronach ratingowych. Od premiery tej części minęło już jednak osiemnaście lat.

Studio TeaserPlay postanowiło odświeżyć tę produkcję i nadać jej nowe tchnienie. Opublikowało na swoim kanale na YouTube teaser wersji postawionej na silniku graficznym Unreal Engine 5.

Fanowski koncept osiągnął popularność

Precyzyjniej rzecz ujmując, jest to koncept remake’u Half-Life’a 2. Pracownicy TeaserPlay po raz kolejny wykonali kawał świetnej roboty. Trailer zabiera nas do mrocznego, nieco przygnębiającego świata w mieście City 17. Poziom wykonania detali jest zdecydowanie powalający. Zawdzięczamy go silnikowi Unreal Engine 5 od Epic Games.

Amerykanie stworzyli możliwości graficzne, które jeszcze niedawno były w sferze marzeń graczy. Tak dopracowanego Half-Life’a jeszcze nie widzieliśmy w żadnej modyfikacji fanowskiej, których przecież nie brakuje, czy w oficjalnych odświeżeniach. TeaserPlay po raz kolejny spisało się na medal.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Half-Life 2 | Valve
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy