W nową Forzę Motorsport zagracie na Xboxie One - ale jest jeden haczyk

​Gracze, którzy nie dokonali jeszcze upgrade’u konsoli do modelu z obecnej generacji, wciąż mają szansę zagrać w nową Forzę Motorsport - jednak pod pewnymi warunkami.

Pokazana kilka dni temu na wspólnym pokazie Xboxa i Bethesdy nowa wersja Forzy Motorsport będzie grywalna na Xboxach One, ale tylko za pośrednictwem usługi Xbox Game Pass i systemu do gry w chmurze. Nadchodząca gra ma bowiem w pełni korzystać ze wszystkich możliwości jakie oferuje Xbox Series X, czyli między innymi obsługiwać rozdzielczość 4K w 60 klatkach na sekundę, do tego oferując fotorealistyczne pojazdy i tory, z efektami takimi jak ray tracing.

Reklama

Xbox One natomiast w listopadzie skończy już 10 lat. Oczywiście nadal pojawiają się gry na tę konsolę, ale twórcy coraz częściej odpuszczają sobie ewentualne problemy związane z pisaniem ich na tak leciwy sprzęt i koncentrują się na tworzeniu gier na aktualną generację.

Nowa Forza Motorsport to już ósma odsłona cyklu, choć w publikowanych do tej pory materiałach nie widnieje nazwa Forza Motorsport 8. Tak dla porównania i odpowiedniej perspektywy - FM5 była jednym z tytułów startowych dla Xboxa One.

Dla wielu fanów serii ruch z dostępnością gry jedynie poprzez chmurę może się wydawać rozczarowujący, szczególnie, że komfortowa gra będzie wtedy wymagała szybkiego i stabilnego internetu, a nie każdy ma do takowego dostęp. Trzeba jednak się liczyć, że wymagania sprzętowe nowej Forzy będą na tyle wyśrubowane, że gra w chmurze to w niektórych przypadkach jedyne w miarę komfortowe wyjście, a i sama usługa Cloud Gaming przeszła już daleką drogę i jest o wiele lepszej jakości niż kilka lat temu. No i dzięki temu zagramy nie tylko na konsolach, ale też całej masie innych urządzeń, w tym mobilnych.

Przy okazji otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że nowa Forza trafi do Game Passa. W trakcie niedawnej prezentacji została opisana przez twórców jako najbardziej zaawansowana technicznie i realistyczna gra wyścigowa, jaką stworzyli do tej pory.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox One
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy