Forza Horizon 5: Twórcy gry upamiętnili tragicznie zmarłą legendę

​Tragiczna śmierć amerykańskiego kierowcy rajdowego - Kena Blocka wstrząsnęła na początku 2023 całym światem motosportu. Hołd legendzie złożyło wiele osób ze środowiska, w tym twórcy gry "Forza Horizon 5", z którymi Block był związany. Teraz do tej produkcji dodano zawartość poświęconą Amerykaninowi.

Tragiczna śmierć Kena Blocka na początku roku

Ken Block zginął tragicznie 2 stycznia tego roku. Przyczyną śmierci legendarnego kierowcy rajdowego był wypadek na skuterze śnieżnym w Woodland w Stanach Zjednoczonych. Block był jednym z najbardziej widowiskowo jeżdżących kierowców na świecie. Był pierwszym w historii Amerykaninem, który wziął udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Jego debiut przypadł na 2010 rok. Block również był znany fanom gier wideo. Na jego autach widoczne było logo gry "Forza Horizon", a w trzech ostatnich produkcjach słynnej produkcji były dostępne te auta w grze. Block bardzo mocno współpracował z twórcami "Forzy". Teraz twórcy gry zdecydowali się na upamiętnienie legendarnego Amerykanina. Właśnie dodano do gry nową zawartość. Co zawierała aktualizacja produkcji od studia Playground Games?

Reklama

Nowa zawartość "Forza Horizon 5"

Twórcy gry wpadli na bardzo dobry pomysł, by na stałe uhonorować amerykańską gwiazdę sportów samochodowych. Do gry trafiła darmowa aktualizacja, która zawiera stylizowany na oryginalnym kombinezon Blocka oraz kask. Całość nosi nazwę "Hoonicorn". Dzięki temu już na zawsze postać tragicznie zmarłego sportowca będzie częścią gry.

To jednak nie koniec. Producenci poinformowali o tym, że już w marcu zostanie dodany kolejny content. Ma on zawierać między innymi mistrzostwa sezonowe, w których będzie można zdobyć Hoonigan Gymkhana 9 Ford Focus RS RX. To model, jakim jeździł Block podczas swojej kariery. Oprócz tego dostępne mają być również inne wyzwania związane z legendą amerykańskiego sportu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Forza Horizon 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy