Reklama

Ubisoft może szykować pełnoprawny reboot Prince of Persia

​Wiele wskazuje na to, że Ubisoft szykuje pełnoprawny reboot Prince of Persia, na który jednak przyjdzie nam poczekać parę lat. Wcześniej, bo już w przyszłym miesiącu trafi do nas Prince of Persia: Piaski Czasu Remake, który był swego czasu krytykowany m.in. za przeciętną oprawę graficzną.

Chociaż Prince of Persia: Piaski Czasu Remake został przez fanów serii mocno skrytykowany głównie za przeciętną oprawę graficzną, to nie przeszkadza deweloperom w szykowaniu pełnoprawnego reboota przygód tytułowego księcia.

Indyjski youtuber LazyAssassin ujawnił, że studio pracuje nad właściwym resetem, zaś projekt jest na dość wczesnym etapie rozwoju, ale już wiemy, że mechanika rozgrywki będzie całkowicie zmieniona, względem tego co już znamy. Niestety gra nie zadebiutuje szybko, ponieważ leaker mówi o 2023 lub 2024 roku jako najbardziej realnej dacie.

Reklama

Jak przypuszcza serwis altchar wypuszczenie Prince of Persia: Piaski Czasu Remake, zważywszy na popularność tej części, może być próbą zbadania gruntu przez Ubisoft i sprawdzenia, czy odświeżona edycja spotka się z odpowiednią oceną społeczności.

Wynik miałby wpłynąć na wysokość budżetu, który otrzymałby właściwy reboot. Wszystko to jednak są jedynie spekulacje, ale biorąc pod uwagę popularność osiągniętą przez zresetowane odsłony Call of Duty: Modern Warfare i Black Ops, należy spodziewać się, że francuski wydawca zamierza podążyć w tym samym kierunku, co Activision Blizzard.

Trzeba wspomnieć, że do krytyki Prince of Persia: Piaski Czasu Remake jakiś czas temu odnieśli się jego twórcy. W wywiadzie udzielonym serwisowi TheMakoReactor, Syed Abbas jeden z autorów gry powiedział, że grafika jest w pełni przemyślana i nie ma miejsca na przypadek, zaś Sashi Menon dodał, iż nakłady pieniężne są porównywalne z pozostałymi dostępnymi na rynku tytułami.

Natomiast według reżysera Pierre'a Sylvain-Giresa pewnym ograniczeniem okazał się w tej sytuacji silnik produkcji, bowiem rozwiązania dedykowanego serii Assassin's Creed nie przygotowano z myślą o spowalnianiu i cofaniu czasu, a engine Anvil jest przeznaczony głównie do gier z otwartym światem. Prince of Persia: The Sands of Time Remake trafi na PC, PlayStation 4 i Xbox One 21 stycznia 2021 roku.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL