Twórcy cheatów do Destiny 2 zapłacą producentom gry ogromne odszkodowanie

Dobiegł końca sądowy proces, w którym producenci gry Destiny 2 walczyli z firmami Elite Boss Tech oraz 11020781 zajmującymi się produkcją cheatów. Wyrok? 13,5 mln dolarów odszkodowania.

Coraz częściej w branży gier jesteśmy świadkami głośnych sądowych pozwów. Pozwani to najczęściej oszuści, bądź firmy zajmujące się tworzeniem nielegalnego oprogramowania wspomagającego granie. Deweloperzy nie chcą stać biernie i przyglądać się całej sprawie, jak gra, którą stworzyli cierpi za sprawą wspomnianych działań cheaterskich.

Ogromne odszkodowanie za tworzenie cheatów do gry

Bungie, czyli producent hitowej gry Destiny 2 zmierzył się w sądzie z firmami Duthie Elite Boss Tech oraz 11020781 Canada. Firmy te zajmowały się tworzeniem tzw. cheatów do wspomnianej gry. Na wokandzie udało się osiągnąć porozumienie, w rezultacie którego podmioty muszą zapłacić twórcom gry 13,5 mln dolarów.

Reklama

Roszczenia Bungie opierały się na naruszeniu i łamaniu prawa autorskiego i regulaminu gry. Ponadto pojawiły się oskarżenia o oszustwo i pranie brudnych pieniędzy. Sąd przychylił się do wniosków twórców Destiny 2, pomimo tego, że pozwani próbowali argumentować, iż roszczenia dot. praw autorskich są bezpodstawne.

13,5 mln dolarów to kwota, która może przyprawić o ból głowy. Wynika ona z pewnych przeliczników. Raporty mówią o liczbie 6765 pobrań nielegalnego oprogramowania stworzonego przez oskarżonych. Wyliczono, że każde pobranie stanowi 2 tys. dolarów straty dla firmy.

Ta sprawa może być ogromną przestrogą dla wszystkich innych producentów nielegalnego oprogramowania do gier. Jak widać, deweloperzy nie przebierają w środkach i coraz częściej podejmują odpowiednie kroki w celu ukrócenia takich wątpliwych moralnie praktyk.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Destiny 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy