Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Twórca gogli Oculus Rift założył nową firmę specjalizującą się w wirtualnej rzeczywistości

Palmer Luckey - jeden z głównych twórców gogli Oculus Rift - ujawnił, że założył nową firmę związaną z technologią rzeczywistości wirtualnej.

Projektant, który w dużej mierze odpowiedzialny jest za rozpowszechnienie VR, o utworzeniu spółki poinformował podczas zorganizowanych w Japonii targów Tokyo Game Show. Nie chciał jednak podać żadnych szczegółów, w tym nawet nazwy studia.

Reklama

Developer jest jednym z założycieli Oculus VR, które odpowiada za powstanie zestawu gogli Oculus Rift. Wraz z końcem marca opuścił jednak szeregi firmy. Nieznane są powody stojące za podjętą decyzją, ale spekuluje się, że głównymi czynnikami mogły być problemy wizerunkowe wywołane poparciem projektanta dla kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa oraz konflikt sądowy z koncernem ZeniMax, właścicielem Bethesdy.

Warto zaznaczyć, że Luckey podczas Tokyo Game Show pojawił się na stoisku HTC Vive, a więc spółki, która do niedawna była postrzegana jako jego rywal. Ze słów samego zainteresowanego wynika jednak, że nigdy nie uważał Koreańczyków za konkurencję.

W takim razie czekamy na pierwsze konkrety związane z nowymi projektami Luckeya.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje