Trwają prace na serialami na podstawie God of War, Horizon i Gran Turismo

​Nie próżnuje w ostatnim czasie Sony. Japoński gigant ogłosił, iż trwają prace nad powstaniem seriali na podstawie popularnych i kultowych już gier wideo. Mowa w tym przypadku o aż trzech tytułach: "God of War", "Horizon" oraz "Gran Turismo".

Ekranizowanie gier to zjawisko, które staje się już chlebem powszednim. Rozrywka w postaci gamingu coraz częściej przenika przez świat kinematografii. Pamiętamy również o takich dziełach jak: "Mortal Kombat", "Resident Evil", "Silent Hill", "Warcraft", "Tomb Raider" czy "Sonic". Wszystkie te tytuły łączy jeden nierozerwalny czynnik - przeniesienie na duże ekrany.

Reklama

Głośno w ostatnim czasie mówiło się o serialu "The Last of Us", który ma być adaptacją popularnej gry wideo. Poważne kroki w kierunku ekranizacji kolejnych swoich trzech dużych dzieł czyni ponownie Sony Interactive Entertainment.

Powstają trzy serialowe adaptacje gier: God of War, Horizon oraz Gran Turismo

W serwisie Amazon swój debiut zaliczyć ma serial "God of War" inspirowany ekskluzywną serią gier wydawaną przez firmę Sony z fantastycznie zaprojektowaną fabułą, która chwalona jest przez ogromne rzesze graczy.

W tej przygodowej grze akcji wcielamy się w Kratosa, któremu na drodze staje wiele przeciwności. Widowiskowość i nieszablonowa mechanika to czynniki, które idealnie opisują rzeczone dzieło.

Na platformę VOD Netflix trafi z kolei serial "Horizon", który podobnie jak w grach, traktował będzie o losach i przygodach Aloy (adaptacja Horizon: Forbidden West oraz Horizon: Zero Dawn). Produkcje idealnie wpasowują się w kanony Sci-Fi ze swoim mrocznym, postapokaliptycznym i futurystycznym klimatem.

O trzeciej produkcji, która powstanie z inicjatywy giganta Sony, znamy najmniej szczegółów. Wiemy, że dzieło będzie silnie nawiązywać do serii wyścigowych gier - "Gran Turismo". Nie ma jednak żadnych informacji mówiących o tym, w jakim serwisie streamingowym mógłby swoją premierę mieć ten serial.

Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość. Być może już niebawem Sony ujawni więcej informacji o swoich planach i poznamy choćby prognozowane daty serialowych premier.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony | God of War | Horizon Forbidden West | gran turismo | Amazon | HBO Max | Netflix
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy