Reklama

Jak grać w World of Warcraft za pomocą kontrolera?

​Łamiąc tradycję używania myszy i klawiatury w World of Warcraft, gracz pokazuje, jak zamiast tego używać kontrolera do konsoli.

Ze względu na ogromną liczbę umiejętności, jakie posiada każda klasa, paski umiejętności szybko zapełniają się kolejnymi przyciskami do naciśnięcia. Z tego powodu w grze można było w zasadzie używać wyłącznie myszy i klawiatury. Jednak ostatnio gracz mógł odkryć sposób na użycie dodatków, aby gra była dostępna dla kontrolera gier.

Autor pomysłu zmapował określone wejścia kontrolera do określonych umiejętności i ostatecznie udało mu się grać w WoWa tak, jakby robił to na konsoli. Być może to odkrycie zainteresuje zupełnie nową falę graczy, którzy dzięki Diablo Immortal i remasterze Diablo 2 odkrywają klasyki Blizzarda na nowo.

Reklama

Do pełnej obsługi WoWa wystarczy raptem kilka przycisków

Autorem i wykonawcą pomysłu jest użytkownik Reddit o pseudonimie Kenna2. W tym celu gracz użył dodatku, zwanego consoleport. To rozbudowany dodatek, który nie tylko pozwala na kompatybilność kontrolerów PlayStation i Xbox, ale także pozwala na bardzo dogłębne dostosowanie sterowania, czułości, a nawet wyglądu.

Na przykład w załączonym video Kenna2 opisuje, w jaki sposób dodatek pozwala na pojawienie się emblematu wokół przycisków wyświetlanych na dole ekranu, który jest unikalny dla każdej klasy.

Być może najbardziej imponującym pokazem dodatku był Kenna2 zmieniający zaklęcia za pomocą klawiszy LT i RT. Korzystając z kombinacji szybkich danych wejściowych za pomocą klawiszy, Kenna2 był w stanie przejść przez 40 wszystkich umiejętności i makr. Co więcej, Kenna2 był w stanie łatwo zmieniać cele na podstawie tego, który wróg znajdował się na środku ich ekranu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy