Tomb Raider - powstaną remastery i remake'i starszych odsłon?

​Wygląda na to, że grupa Embracer ma ambitne plany związane z rozwojem kilku znanych marek, takich jak Tomb Raider czy Deux Ex.

Embracer doprowadziło niedawno do jednej z najbardziej spektakularnej transakcji w branży gier wideo w ostatnich latach. Grupa przejęła od koncernu Square Enix kilku zachodnich deweloperów wraz z prawami do mniej lub bardziej znanych marek.

Szwedzi w swoim portfolio mają teraz tak głośne brandy, jak Tomb Raider, Deus Ex, Thief czy Legacy of Kain. Embracer po podpisaniu umowy ze Square Enix dopisał do listy posiadanych marek przeszło 50 pozycji.

Reklama

Co dalej? Szwedzka grupa zapowiedziała, że będzie kontynuować wybrane serie, w tym np. Tomb Raider czy Deus Ex. Jednak okazuje się, że plany obejmują nie tylko sequele (lub prequele), ale także remastery i remake'i. "Widzimy olbrzymi potencjał nie tylko w kontynuacjach, ale także w remasterach, remake'ach oraz spin-offach" - czytamy w najnowszym raporcie finansowym Embracer.

Tomb Raider i Deus Ex doczekają się remake'ów

Pomysł na odświeżenie starszych odsłon kultowych serii gier wideo wydaje się strzałem w dziesiątkę. Co byście powiedzieli - na przykład - na remake pierwszej części Tomb Raidera? Albo Deus Eksa? Albo Thiefa? Albo Legacy of Kain? Wydaje się, że tłumy graczy czekają na nie od lat.

Z dużą uwagą będziemy obserwowali rozwój zdarzeń i doniesienia na temat planowanej działalności Embracera. Być może czegoś więcej dowiemy się w okresie między lipcem a sierpniem, w którym dojdzie do oficjalnego sfinalizowania transakcji między szwedzką grupą a Square Enix.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tomb Raider | Lara Croft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy