Reklama

Tony Hawk's Pro Skater 1+2 z odpłatną aktualizacją na nowe konsole

Zestaw remasterów Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 okazał się być jedną z najlepszych gier ubiegłego roku, a teraz pakiet zmierza także na PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Pewnym rozczarowaniem jest fakt, że obecni posiadacze gry będą musieli dopłacić do wersji na next-geny.

Kwotę ustalono na 10 dolarów - nie znamy jeszcze ceny w złotówkach, ale można założyć ok. 50 zł. Odsłony PS5 oraz Xbox Series X/S ukażą się 26 marca, oferując natywną rozdzielczość 4K oraz 60 klatek na sekundę (poza Xbox Series S, gdzie mowa o rozdzielczości 1440p i skalowaniu do 4K).

Reklama

Opcjonalnie gracze będą mogli włączyć także tryb wysokiej płynności, z 120 klatkami na sekundę i rozdzielczością 1080p. Do tego oczywiście obsługa zaawansowanych funkcji - jak choćby kontrolera PlayStation 5 -  a także przenoszenie zapisów pomiędzy tą samą rodziną urządzeń konsolowych.

Odsłona Nintendo Switch nie ma jeszcze daty premiery, ale ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Wszystko brzmi więc dobrze, gdyby właśnie nie to pechowe 10 dolarów opłaty, w zamian za co otrzymamy specjalny pakiet i kreatywnej nazwie "Cross-Gen Deluxe Bundle" na obu konsolach.

W zamian za możliwość natywnej zabawy na nowej generacji, otrzymamy także model skatera (Rippera), a także zestaw przedmiotów kosmetycznych do edytora postaci oraz retro skórki Tony’ego Hawka, Steve’a Caballero oraz Rodneya Mullena. Ale to nie koniec problemów z tą konwersją.

Okazuje się bowiem, że 10-dolarowa inicjatywa przeznaczona jest jedynie dla posiadaczy wersji cyfrowych. Jeśli nabyliśmy pudełko, wszystko wskazuje na to, że obejdziemy się smakiem, więc odsłoną dedykowaną PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S będziemy musieli kupić jeszcze raz.

Pozostaje więc kompatybilność wsteczna - ale bez opisanych płynności i rozdzielczości. Ci bardziej cyniczni gracze zauważą, że dobre i to, ponieważ strzelanka Control - dla przykładu - nie oferuje podobnej opcji i jedynym sposobem na dostanie wersji natywnej jest właśnie kupienie gry ponownie.

Dowiedz się więcej na temat: Tony Hawk's Pro Skater 1+2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje