Tomb Raider: Angelina Jolie wygląda jak żywa na silniku Unreal Engine 5

​Nie można ukrywać, że Lara Croft jest jedną z najbardziej legendarnych postaci w historii gier. Jeden z artystów 3D - Lorenzo Dominesco zaprezentował na filmie w serwisie YouTube, jak wyglądałaby Lara Croft (w tej roli Angelina Jolie") na silniku Unreal Engine 5.

Lara Croft ikoniczną postacią

Początki Lary Croft w popkulturze sięgają 1996 roku. Wtedy została wydana pierwsza gra o przygodach wysportowanej archeolog, która szuka adrenaliny w swoich bardzo różnych poczynaniach. Była to jedna z pierwszych kobiecych protagonistek w historii gier wideo.

Lara Croft szybko stała się rozpoznawalna. Jej popularność była na tyle wysoka, że twórcy filmowi zdecydowali się stworzyć ekranizację. Do tej pory wyszły aż cztery części filmów o przygodach Croft.

Reklama

W rolę główną wcieliła się Angelina Jolie, dzięki czemu amerykańska aktorka zyskała bardzo duży, światowy rozgłos. Co prawda wcześniej wystąpiła w produkcji “60 sekund" u boku Nicolasa Cage’a, lecz to właśnie "Tomb Raider" zwróciło uwagę szerszej publiczności na aktorkę.

Fani serii stworzyli niedawno wirtualny wizerunek Amerykanki w postaci Lary Croft. Koncept jest oparty na silniku graficznym Unreal Engine 5, dzięki czemu wygląd robi ogromne wrażenie. Szczególnie imponuje dbałość o detale.

Angelina Jolie jak żywa, ale wirtualna!

Artysta 3D Lorenzo Dominesco zaprezentował w opublikowanym filmie w serwisie YouTube możliwości silnika Unreal Engine 5. Widzimy tam wirtualną postać Angeliny Jolie, która z twarzy przypomina właśnie tę aktorkę. Można ulec złudzeniu, że jest to zdjęcie czy nagranie wideo, lecz to tylko stworzona programami graficznymi postać.

Ubrana jest w charakterystyczne krótkie spodenki oraz uzbrojona w pistolety - co stanowi nieodłączne elementy wizerunkowe. Co ciekawe, studio Crystal Dynamics ogłosiło jakiś czas temu, że pracują nad nową grą z serii Tomb Raider i będzie ona obsługiwana przez silnik Unreal Engine 5.

Dlatego też możemy być niemal pewni, że produkcja ta zachwyci społeczność graczy pod względem dopracowania grafiki. Unreal Engine 5 od Epic Games zapewnia największą szczegółowość detali, jaka jest dostępna.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tomb Raider | Angelina Jolie | Unreal Engine 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy