Crystal Dynamics z prawami do gier z serii Tomb Raider i Legacy of Kain

​Ostatnie zakupy Embracer Group zostały oficjalnie sfinalizowane i teraz zaczynają się porządki. Według informacji na stronie Crystal Dynamics, w ręce dewelopera trafiło kilka franczyz, w tym Tomb Raider.

Embracer Group na zakupach

Przez ostatni rok obserwowaliśmy wiele roszad na rynku gier wideo. Bungie dołączyło do rodziny PlayStation Studios. Bethesda trafiła w ręce Microsoftu, który teraz czeka na decyzję w sprawie zakupu Activision Blizzard. W pewnym momencie krążyły plotki, że Ubisoft może znaleźć niedługo nowego właściciela.

Pomiędzy tymi nowościami przemknęła się również informacja o 300 milionach oddanych w ręce Square Enix przez Embracer Group. W ramach za tę kwotę w ich ręce trafiło Crystal Dynamics, Eidos-Montreal oraz Square Enix Montreal. Dzięki temu Embracer Group jest teraz szczęśliwym posiadaczem praw do tak słynnych marek jak Tomb Raider, Deus Ex, Thief czy Legacy of Kain.

Reklama

Nowa droga Crystal Dynamics

Po kilku miesiącach od tych ogłoszeń, kiedy transakcja pomiędzy Embracer Group a Square Enix doszła do skutku, na stronie Crystal Dynamics pojawiło się krótkie oświadczenie. Dowiadujemy się z niego, że deweloper przejął kontrolę nad kilkoma franczyzami, które wcześniej w posiadaniu miało Square Enix. Wśród nich znajduje się Tomb Raider i Legacy of Kain.

Nie wiemy oczywiście, czego dokładnie spodziewać się po Crystal Dynamics i jakie dokładnie kroki planują podjąć w kolejnych miesiącach. Wiemy jednak, że na miesiąc przed dealem z Embracer Group Crystal Dynamics ogłosiło nowego Tomb Raidera.

W maju Square Enix doprecyzowało, że ten tytuł jest częścią sprzedaży. Nowa odsłona przygód Lary Croft może być więc jedną z pierwszych produkcji, która zacznie zwracać Embracer Group ich inwestycję.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Crystal Dynamics | Legacy of Kain | Tomb Raider
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama