​Tibia otrzymuje ścieżkę dźwiękową. Jak to ma wyglądać?

Piekło zamarzło. Oficjalnie 27 września w Tibii zadebiutuje dźwięk i nie jest to w żadnym wypadku żart. Na jakiej zasadzie będzie to wszystko funkcjonować? Producenci z CipSoft uchylili rąbka tajemnicy.

Tibia - legendarny i wiecznie żywy MMORPG

Tibia, chociaż może nie cieszy się już aż tak ogromną popularnością jak jeszcze kilkanaście lat temu, to nadal jest to marka, która na dobre utkwiła w świadomości wielu, zwłaszcza starszych już wiekowo graczy. Dla całej gamy graczy była to bowiem pierwsza produkcja z gatunku MMORPG, która dzięki wciągającej rozgrywce potrafiła towarzyszyć przez długie lata.

Od zawsze Tibia kojarzyła się przede wszystkim z dwoma rzeczami: brakiem ścieżki dźwiękowej i dwuwymiarową unikalną, niepodrabialną warstwą wizualną, która towarzyszyła tej produkcji przez cały tak naprawdę okres jej istnienia i rozwoju.

Reklama

Dźwięk w Tibii w praktyce, czyli 600 plików i ponad 1,5 godziny nagrania

25 lat oddana społeczność Tibii musiała poczekać na to, by jeden z powyższych aspektów diametralnie uległ zmianie. Mowa o... dźwięku. 27 września bieżącego roku już nic nie będzie takie samo, bowiem w grze pojawi się warstwa dźwiękowa... na czele z oficjalnym hymnem gry.

Jak pisze na swojej stronie CipSoft, materiały, które zostaną zaimplementowane w grze, są ogromne. W ich skład wejdzie 600 plików audio, 75 różnych ustawień strumieni otoczenia, około 1 GB nieskompresowanych dźwięków o łącznej długości ponad jednej godziny i trzydziestu minut, z czego 45 minut to kompozycje muzyczne.

Wśród dźwięków znajdziemy walkę z innymi stworzeniami i graczami, uderzenia bronią (każda otrzymała swój unikalny dźwięk), a także ścieżki związane z otoczeniem, jedzeniem i piciem oraz z poruszaniem się. Co ciekawe, większość dźwięków będzie można personalizować wedle własnych upodobań w opcjach gry.

CipSoft za cel postawił sobie utrzymanie rozmiaru klienta gry poniżej 300 megabajtów, co deweloperom udało się dokonać pomyślnie.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ​Tibia | MMORPG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama