Reklama

Pamiętacie Tibię? Właśnie pobito w niej rekord świata!

​Jedna z najbardziej popularnych gier MMORPG. Znana i uwielbiana przez ogromne rzesze - również w Polsce. Jeden z graczy kultowej już Tibii pobił rekord świata w przejściu na czas - pierwszej wyspy "Rookgaard" z wynikiem 26:27.367!

Tibia to gra komputerowa z gatunku MMORPG, w której gracze wcielają się w konkretne postacie w świecie fabularnym. Rozgrywka opiera się na sterowaniu bohaterem i podróżowaniu po "Tibijskim" świecie. Można trenować umiejętności swojej postaci, kolekcjonować rzadkie przedmioty, a także uczestniczyć w polowaniu na przeróżne potwory, które nieustannie w tej grze są dodawane, dla urozmaicenia rozgrywki i lepszych doznań.

Jeden z graczy na Reddicie znany jako "Skogul108" pochwalił się nie lada wyczynem. Tibijczykowi wystarczyło niespełna 26 minut i 27 sekund, by przejść pierwszą wyspę (stoper zatrzymał się dokładnie na 26:27.367). Okazało się, że to pozwala mu dzierżyć rekord świata w tzw. speedrunie - właśnie w tej kategorii.

Reklama

Warto dodać, że wyspa o której mowa - "Rookgaard" jest przytułkiem, na który lądują wszyscy, zaczynający swoją przygodę z Tibią. To tutaj gracz zdobywa swoje pierwsze szlify, zapoznaje się z interfejsem gry, finalnie ściera się z różnymi potworami, by osiągnąć upragniony 8 poziom i przejść na wyspę, na której docelowo zaczyna się tak naprawdę prawdziwa zabawa z Tibią.

Taktyka "Skogula" była bardzo prosta. Od samego początku, za cel obrał sobie wykonanie zadania i zdobycie "Carlin Sworda", czyli broni, która na standardy początkowej wyspy jest bardzo silna. Chociaż pozyskanie tego przedmiotu okupił śmiercią swojego bohatera, potężny miecz pozwolił mu następnie w szybkim czasie demolować stwory zachodzące mu drogę i w ten sposób zdobyć 8 - konieczny poziom.

Ciekawe, czy znajdą się kolejni śmiałkowie, którzy rzucą rękawice temu wyczynowi i postarają się przejść wyspę "Rookgaard" w jeszcze szybszym czasie...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje