​The Last of Us - wyjaśnienie zagadki plakatu filmowego z 7. odcinka

7. odcinek The Last of Us śledzi losy Ellie i Riley w opuszczonym centrum handlowym. W pewnym momencie dziewczyny mijają kino z tajemniczym plakatem. Jaka jest jego tajemnica?

Po tym jak Ellie i Riley wymykają się do opuszczonego centrum handlowego, trafiają w nim na elementy wyposażenia i miejsca, które przed pandemią służyły rozrywce jego klientów. Jest tam między innymi działająca karuzela czy też fotobudka. W czasach, kiedy centrum jeszcze działało, jego klienci mogli tam także oglądać filmy kinowe. Na jednym z plakatów przy wejściu możemy zobaczyć grafikę i tytuł filmu Dawn of the Wolf Part 2. To oczywiście nie jest prawdziwy film, za to ciekawe nawiązanie do obu gier Naughty Dog, na których oparty został serial.

Reklama

Pierwszy raz kiedy gracze natrafiają na plakat filmu ma miejsce na początku gry - wisi on w pokoju Sarah, córki Joela. Później, kiedy Ellie i Joel eksplorują Boston, również natrafiają na ślady filmu, tym razem jednak w postaci olbrzymiego billboardu, promującego sequel.

Joel mówi wtedy, że widział ten film krótko zanim wybuchła epidemia, na co Ellie odpowiada pytaniem: “Naprawdę? I co, wypatroszył ją pod koniec?“ - nawiązując do pary głównych bohaterów. “Nikt nikogo nie wypatroszył, to po prostu kolejny głupawy film dla dzieciaków" - odpowiedział Joel. “To kto Cię w takim razie na niego zaciągnął?" - pada pytanie ze strony Ellie, na które Joel już nie odpowiada, ale dla graczy jasnym jest, że widział ten film ze swoją córką.

Potem jeszcze raz trafiamy na wspomnienie o filmie - w The Last of Us Part 2 Ellie znajduje plakat drugiej części filmu na przystanku autobusowym w Seattle, ale nie komentuje tego w żaden sposób. Wymyślona na potrzeby TLOU seria filmów jest prawdopodobnie małą szpileczką wymierzoną w kino takie jak “Saga Zmierzch", którego popularność przypadała mniej więcej na ten sam okres co popularność gry. Niektórzy fani TLOU podejrzewają również, że plakat był pewnego rodzaju zapowiedzią wydarzeń, które miały miejsce w TLOU 2. Nie zdradzę dokładnie o jakie wydarzenia chodzi, ale podpowiem, że poza głównych bohaterów plakatu wygląda niemal tak samo jak zachowanie Joela i Ellie w pewnej istotnej fabularnie scenie z TLOU 2.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy