Reklama

Telewizyjny kanał e-sportowy

Dotychczas e-sport, z małymi wyjątkami, funkcjonował głównie w Internecie, ale najbliższe miesiące mogą coś w tej kwestii zmienić. ESL planuje rozszerzyć działalność.

ESL poinformowało, że planuje uruchomienie autorskiego kanału telewizyjnego, w którym będzie możliwość oglądania rozgrywek z różnych mistrzostw przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, od poniedziałku do niedzieli.

Zgodnie z zapowiedziami, kanał wystartuje jeszcze w maju i na początku dostępny będzie wyłącznie w krajach bałtyckich oraz nordyckich. Dokładna lista państwa na tę chwilę nie została jeszcze ujawniona. Transmisją zajmie się platforma Viasat, a gracze mogą liczyć na ponad dwa tysiące materiałów wideo rocznie.

Reklama

W tym momencie ESL może pochwalić się 100 milionami internetowych widzów, ale w chwili uruchomienia esports TV liczba ta ma znacząco wzrosnąć. Szacuje się, że do końca 2017 roku rozgrywki przyciągną do ekranów telewizorów i monitorów ponad dwa miliardy graczy oraz fanów e-sportu.

Na kanale transmitowane będą relacje z Intel Extreme Masters, ESL One, i ESL Pro League. Producenci dodaję, że możliwa jest również współpraca z innymi dystrybutorami oraz nadawcami.

Autor: Łukasz Morawski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy