Teledysk Gorillaz w GTA 5 zniknął z sieci. Przez Rockstar?

​Dopiero co informowaliśmy, że zespół Gorillaz wybrał nietypowe podejście do teledysku w przypadku piosenki "The Valley of the Pagans", bowiem materiał wideo przygotowano bowiem w całości... w Grand Theft Auto 5. Już teraz chętni na obejrzenie muszą jednak obejść się smakiem - wideo zniknęło.

Dlaczego? To obecnie wiedzą tylko osoby bezpośrednio zaangażowane w projekt, ale gracze spekulują, że sprzeciw złożyło samo studio Rockstar - lub jego właściciel, firma Take-Two. Miano podobno wykorzystać ujęcia z GTA5 bez zgodny czy wcześniejszego ustalenia linii współpracy.

Gorillaz to zespół wirtualny, więc takie podejście nie powinno dziwić. Reżyserem klipu jest Jamie Hewlett, jeden z trójki "prawdziwych" ludzi zaangażowanych w projekt. Pomysł jest prosty: postacie z "uniwersum" kapeli rozbijają się po mieście, niczym zwykli gracze. Czego chcieć więcej?

Reklama

Być może twórcy wychodzili z założenia, że jeśli kupili grę, to mogą swobodnie korzystać z materiałów wideo przygotowanych na jej podstawie, co niestety nie jest prawdą. Pozostaje mieć nadzieję, że obie strony się dogadają, bo wideoklip jest (był?) całkiem ciekawy i na pewno bardzo interesujący.

Wracając do piosenki "The Valley of the Pagans", ta powstała w ramach projektu Song Machine, w którym Gorillaz współpracuje z innymi muzykami. W przypadku tego utworu padło na Becka, którego słyszymy - i widzimy - także w materiale wideo. W innych utworach pojawia się choćby Elton John.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy