Reklama

Street Fighter 6 otrzyma kreator postaci

​Pokaz Capcomu podczas Tokyo Games Show był pełen niespodzianek, z których największą była chyba prezentacja kreatora postaci do Street Fightera 6. Stworzonymi w nim bohaterami można grać w trybie fabularnym, jak również korzystać z nich w funkcjach społecznościowych.

Kreator do Street Fightera 6 wygląda na pierwszy rzut oka bardzo solidnie - dostosować można niemal wszystko, od czoła do policzków i szczęki. Stworzona przez nas postać może mieć jeden z aż 100 odcieni skóry, w tym bardziej naturalne jak i kompletnie kosmiczne. Możemy stworzyć postać przypominającą nas, jak również kogoś o neonowo-różowej skórze. Jeśli chodzi o fryzury, tu również jest w czym wybierać, zarówno pod względem kolorów, stylów jak i tekstur. Włosy mogą nawet mieć różne kolory na raz.

Reklama

Wirtualny mięśniak

Oczywiście nie mogło zabraknąć różnych suwaków do dopasowywania umięśnienia i kompozycji ciała - zarówno dla górnych jak i dolnych partii. Stopień skomplikowania kreatora naprawdę potrafi przytłoczyć - Capcom pomyślał o wszystkim. Zwykle w tego rodzaju kreatorach widoczne są jakieś ograniczenia, które utrudniają stworzenie siebie, ale w SF6 to powinno się udać niemal każdemu.

Kosmetyczne "perki"

Stworzone w ten sposób postaci mogą zostać wykorzystane w trybie World Tour, czyli głównym trybie fabularnym, wykorzystując jednocześnie ruchy i ciosy innych bohaterów. Postać taka może dodatkowo zostać “przyozdobiona" różnymi elementami, które oprócz funkcji kosmetycznej, działają niczym perki na różne atrybuty naszego wojownika. Jak już wcześniej wspomniałem, stworzoną postać można też wykorzystać w społecznościowym lobby.

Czyżby nadchodziła rewolucja?

Wygląda na to, że Capcom szykuje poprzez Street Fightera 6 sporą rewolucję w serii. Wygląda na to, że nadchodząca część nie boi się odrobiny szaleństwa, co powinno ucieszyć fanów serii. O ile pierwszy zwiastun nie przykuwał jakoś szczególnie uwagi, o tyle kolejne robią to coraz lepiej. Natomiast od 7 października można będzie sprawdzić grę w zamkniętej becie, do której zgłaszać się można przez oficjalną stronę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama