Street Fighter 6 - popularna bijatyka otrzyma otwarty świat

Popularną serię bijatyk czeka rewolucja. W Street Fighter 6 pojawi się otwarty świat.

Podczas ostatniego pokazu State of Play zobaczyliśmy pierwszy zwiastun szóstej odsłony Street Fightera. Przy okazji poznaliśmy też parę niepublikowanych wcześniej szczegółów na temat  nadchodzącej bijatyki. Wygląda na to, że twórcy szykują dla fanów sporą niespodziankę. Kto wie, czy nie będzie to dla tej serii wręcz rewolucja.

W Street Fighter 6 pojawi się tryb fabularny World Tour, w którym najprawdopodobniej stworzymy własną postać i przeniesiemy się na ulice miasta. Po fikcyjnej metropolii będziemy poruszać się z kamerą umiejscowioną za plecami bohatera (lub bohaterki).

Reklama

Co prawda twórcy nie ogłosili oficjalnie, że gra otrzyma otwarty świat, ale we fragmentach gameplayu widzimy, jak gracz porusza się swobodnie po ulicach miasta oraz że w jego pobliżu znajdują się różnego rodzaju aktywności. Podczas tych urywków Street Fighter 6 wygląda jak jedna z odsłon serii Yakuza.

Street Fighter 6 - co jeszcze wiemy?

Street Fighter 6 poza World Tour zaoferuje jeszcze dwa inne, większe moduły. W Fighting Ground znajdziemy opcję treningu, arcade'owe potyczki oraz walki lokalne i sieciowe. Z kolei w Battle Hub znajdziemy "nowe formy zaangażowania i komunikacji", ale to wszystko, co wiemy o tym trybie. Na więcej szczegółów musimy poczekać.

Street Fighter 6 powstaje z myślą o PC, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Gra ujrzy światło dzienne w przyszłym roku. Poniżej zobaczycie wspomniany zwiastun, zaprezentowany podczas State of Play:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Street Fighter 6
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama