Street Fighter 6 - nietypowy gameplay trafił do sieci

W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat szóstej odsłony serii Street Fighter.

Podczas ostatniego State of Play zobaczyliśmy zwiastun Street Fightera 6 z fragmentami rozgrywki. Gameplay, który zaprezentowano, sugeruje, że w grze pojawi się tryb z otwartym światem. Jednak twórcy szykują także szereg innych nowinek - nie tylko dużych, ale i drobnych. Jedną z nich zaprezentowano właśnie na oficjalnym kanale Street Fightera na Twitterze.

Reklama

Okazuje się, że w Street Fighter 6 znajdzie się bardziej rozbudowana niż do tej pory, interaktywna sekwencja z prezentacją zawodników przed walką. Na ekranie pojawią się facjaty wojowników, a my będziemy mogli - za pomocą przycisków kierunkowych - zmieniać ich miny. Jak ta drobna, acz miła funkcja prezentuje się w rzeczywistości, zobaczycie poniżej:

Street Fighter 6 - co wiemy?

Na tę chwilę nasza wiedza o szóstej odsłonie popularnej serii bijatyk jest dość skąpa. Wiadomo, że w grze zadebiutuje tryb World Tour, w którym nacisk zostanie położony na fabułę (prawdopodobnie w nim będzie nam dane spacerować po otwartym świecie), a także Battle Hub, w którym twórcy koncentrują się na zmaganiach sieciowych. Capcom przygotowuje także m.in. system walki dający większą swobodę niż dotychczas w kwestii taktyki oraz sterowanie z dodatkowymi, opcjonalnymi ułatwieniami dla nowicjuszy.

Street Fighter 6 prawdopodobnie ujrzy światło dzienne w przyszłym roku, choć jeszcze nie podano oficjalnie nawet przybliżonej daty premiery. Gra powstaje z myślą o PC, Xbox Series X|S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5 (posiadacze Xboksów One będą musieli obejść się smakiem).


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Street Fighter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy