Steam umożliwia już instalowanie wielu gier jednocześnie

Ostatnie aktualizacje platformy Steam przyniosły wiele nowości - między innymi nieco odświeżony interfejs, z nowymi ikonkami na czele.

Jak się okazuje, firma Valve ukryła dodatkowe funkcjonalności, które przez użytkowników zostały odkryte dopiero teraz. Mowa tu między innymi o możliwości instalacji wielu gier jednocześnie.

Dotychczas Steam ograniczał się do jednego tytułu - podczas jego pobierania i instalacji użytkownik nie mógł zakolejkować następnego. Było to dość irytujące, szczególnie jeżeli kupiliśmy właśnie paczkę mniejszych gier i każdą z nich należało zainstalować osobno.

Na szczęście problemy te odchodzą już w niepamięć. Najnowsza wersja Steam umożliwia instalację wielu gier jednocześnie, co graczom powinno oszczędzić zbędnego klikania podczas licznych wyprzedaży.

Steam staje się coraz bardziej użyteczny, przez co zachęca do korzystania. Według ostatnich badań przeprowadzonych przez firmę analityczną DFC Intelligence, już ponad 90% wszystkich zakupionych gier pochodzi z dystrybucji cyfrowej. Spora część z nich jest sprzedawana właśnie za pośrednictwem Steam.