Starfield jedną z największych premier 2023 roku! Liczy nie kłamią

Starfield może nie przypadł wszystkim do gustu, ale zebrał świetne recenzje, nie cierpi na zbyt dużo poważnych błędów i jak potwierdzają najnowsze dane, sprzedaje się znakomicie.

Jeszcze przed premierą wczesnego dostępu widzieliśmy, że Starfield cieszy się sporym zainteresowaniem. Gra wzbudziła wielką ekscytację wśród fanów Bethesdy, czerwcowy Direct jeszcze spotęgował ten hype i efekty tego widzieliśmy już na Steamie, kiedy produkcja Microsoftu poszybowała na szczyt rankingów sprzedaży niczym Hogwarts Legacy.

Bliżej wynikom Starfielda możemy przyjrzeć się dzięki opublikowanym właśnie danym GSD. Okazuje się, że nowa gra Bethesdy jest piątą największą premierą tego roku w Europie. W pierwszym tygodniu, zakończonym 10 września, Starfield zajął pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży cyfrowej oraz fizycznej.

Reklama

Lista 10 najlepszych premier 2023 roku na podstawie sprzedaży w pierwszym tygodniu prezentuje się z kolei następująco:

  1. Hogwarts Legacy
  2. Diablo 4
  3. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
  4. Star Wars Jedi: Survivor
  5. Starfield
  6. Resident Evil 4
  7. Final Fantasy 16
  8. F1 23
  9. Dead Island 2
  10. NBA 2K23

Piąte miejsce może nie zrobić na niektórych graczach większego wrażenia, ale biorąc pod uwagę, jakie gry zadebiutowały w tym roku, jest to bardzo imponujący wynik. Co więcej, statystyki GSD nie biorą pod uwagę danych z Xbox Game Passa. W praktyce po Starfielda sięgnęło więc jeszcze więcej osób i znacząco wpłynął on na sprzedaż usługi Microsoftu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Starfield | Bethesda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama