Silent Hill - powstaje remake na Unreal Engine 5

​Miłośnicy interaktywnych horrorów od lat domagają się powstania remake'ów pierwszych części serii Silent Hill.

Gracze nie mogą się doczekać przede wszystkim nowej wersji drugiej części (która raczej jednogłośnie jest uznawana za najlepszą). Po sieci krążą spekulacje, że prace nad nią mogą już trwać i że może je prowadzić polskie studio Bloober Team.

Jednak do dzisiaj nie padło żadne oficjalne stwierdzenie w tej sprawie. Prędzej czy później remake Silent Hilla 2 pewnie powstanie, ale czy dojdzie do tego w najbliższych latach, nie wiadomo.

Reklama

Nieco optymizmu w serca miłośników serii horrorów z akcją osadzoną na Cichym Wzgórzu wlali fani, którzy pracują nad nieoficjalnym remakiem "jedynki". Okazuje się, że grupa o nazwie Codeless Games odtwarza pierwszą część Silent Hilla, wykorzystując do tego silnik Unreal Engine 5.

Prace nad wznowieniem są na tyle zaawansowane, że twórcy pochwalili się 10-minutowym filmem, prezentującym fragment rozgrywający się w szkole Midwich. Główny bohater, Harry Mason, szuka w tej placówce swojej córki. Fanowski remake gry wydanej oryginalnie w styczniu 1999 roku robi niemałe wrażenie.

Silent Hill - czy remake się ukaże?

Codeless Games na razie jedynie pochwaliło się częścią swojej (imponującej skądinąd) pracy. Jednak grupa nie przedstawiła żadnych informacji związanych z wydaniem remake'u. Niestety całkiem prawdopodobne jest to, że Konami po ujawnieniu projektu zdecyduje się go zablokować.

A może twórcy fanowskiego remake'u Silent Hilla liczą, że po prezentacji swoich możliwości zwrócą uwagę Japończyków na tyle, że ci dadzą im możliwość kontynuowania prac oficjalnie, na bazie licencji? Takiego scenariusza też nie można wykluczyć.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Silent Hill | Unreal Engine 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy