Fani tworzą remake Silent Hill na Unreal 5

​Plotki na temat serii Silent Hill pojawiają się ostatnio jak grzyby po deszczu. Oficjalnych informacji brak, a tymczasem zespół deweloperów tworzy własny remake horroru, oparty o Unreal 5.

Zgodnie z raportem DSO Gaming, zespół programistów znany jako Codeless Games tworzy własną wersję pierwszej gry Silent Hill. Projekt jest rozwijany na Unreal Engine 5, a nowy film pokazuje fragmenty rozgrywki toczące się w opuszczonej szkole.

Gra stara się zachować styl oryginału, ale oczywiście nowe technologie robią swoje. Częścią magii Silent Hill była bez wątpienia bardzo nieczytelna grafika, a komentarze na YouTube jasno mówią, że remake musi być mroczniejszy.

Reklama

Silent Hill nadejdzie po cichu

Deweloperzy nie zdradzają, kiedy planują ukończyć projekt, ale być może wcześniej doczekamy się jakiegoś ruchu ze strony Konami. Nawet reżyser filmu twierdzi, że Japończycy opracowują reboot serii.

Ponadto pojawiły się pogłoski, że Bloober Team może robić remake Silent Hill 2. Studio nie potwierdziło ani nie zaprzeczyło tym spekulacjom, a wraz z pojawieniem się Layers of Fears, niektórzy mogą uznać to za jasny komunikat, że deweloper nie robi gry SH2. Wszystko, co zostało powiedziane o remake'u, restarcie, a nawet nowej części, należy na razie traktować tylko i wyłącznie, jako niepotwierdzone plotki.

Zabawne jest więc to, że jedynym potwierdzonym projektem, jest fanowski remake. Może to zmusi Konami do zajęcia jakiegoś stanowiska w sprawie. Silent Hill jest jedną z najbardziej pożądanych serii w świecie horroru, a niedawno odświeżone wersje Resident Evil jasno udowadniają, że przy odświeżonych klasykach może bawić się zarówno stare, jak i nowe pokolenie graczy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Silent Hill | Konami
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy