Silent Hill - nowa odsłona serii exclusive'em na PlayStation 5?

​W sieci pojawia się coraz więcej doniesień na temat nowej odsłony serii Silent Hill. Według najnowszych pogłosek, gra powstaje wyłącznie z myślą o PlayStation 5.

Jeff Grubb, renomowany branżowy dziennikarz, stwierdził w konwersacji na Twitterze, iż najnowsza odsłona serii Silent Hill z dużym prawdopodobieństwem powstaje jako exclusive na PlayStation 5.

Co prawda gra jeszcze nie została nawet oficjalnie zapowiedziana, więc sporo może się zmienić, ale Grubb do tej pory niejednokrotnie potwierdził, że ma naprawdę dobrych informatorów. Coś więc rzeczywiście może być na rzeczy.

Reklama

Przed weekendem pisaliśmy o doniesieniach Dusk Golema, innego branżowego insidera. Za jego sprawą do sieci trafiło nie tylko potwierdzenie, że prace nad nowym Silent Hillem trwają, ale także pochodzące z niego screeny.

Co prawda dosyć stare, ale wystarczyły, by zelektryzować społeczność fanów tej serii survival horrorów. Ich autentyczność zdaje się potwierdzać fakt, że niedługo po publikacji Twitter zwrócił się do Dusk Golema, by usunął materiały z powodu naruszenia praw autorskich.

Silent Hill - nowa odsłona od Bloober Team?

Gracze znad Wisły (i pewnie nie tylko) liczą zaś na to, że potwierdzą się inne pogłoski, a dokładnie te mówiące o tym, że producentem nowej odsłony serii Silent Hill jest Bloober Team.

Krakowskie studio, specjalizujące się w horrorach, jakiś czas temu podpisało strategiczną umowę z Konami, czyli właścicielem praw do marki. W przeszłości krakowianie wydali na świat m.in. Layers of Fear, Observera, Blair Witch i The Medium.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Silent Hill | PlayStation 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy